Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 15.06.2014

W dniu dzisiejszym o godz. 18 w naszym kościele msza św. w intencji śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 65 rocznicę jego urodzin. Stowarzyszenie „Aby Polska była Polską” prowadzi zbiórkę publiczną na budowę pomnika popiersia Lecha Kaczyńskiego w naszym mieście.

Również dzisiaj o godz. 13.30 w naszym kościele w ramach obchodzonych dni powiatu mińskiego odbędzie się koncert zatytułowany: „Od chorału do współczesności”. Więcej informacji na jego temat na plakatach rozmieszczonych w różnych miejscach naszego miasta.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego w dniu dzisiejszym o godz. 17 w salce domu parafialnego.

Spotkanie z rodzicami, których dzieci wyjeżdżają w wakacje z ks. Kamilem do Majerczykówki również w dniu dzisiejszym o godz. 19.

W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Tego dnia msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30, 11 i 18. Po mszy św. o godz. 11 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie natomiast mszy św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza zespoły liturgiczne do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy uczniów z klas trzecich, którzy w ubiegłym miesiącu przeżywali rocznicę I komunii świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Natomiast mieszkańców ulic, którymi przechodzi procesja prosimy o udekorowanie swoich domów. Trasa procesji, jak w ubiegłym roku.

Od czwartku przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nieszpory o Najświętszym Sakramencie. W czwartek będą one o godz. 17, w piątek i sobotę bezpośrednio po mszy św. wieczornej. W związku z remontem elewacji świątyni nie będzie w oktawie Bożego Ciała procesji wokół kościoła. Natomiast dla uczczenia Najświętszego Sakramentu szczególnie w dniach oktawy zapraszamy na adorację eucharystyczną w kaplicy św. Jana Pawła AII.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Roberta Guta, który przebywa na misji prowadzonej przez naszą diecezję w Sierra Leone w Afryce.

Również w przyszłą niedzielę po mszach świętych poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych.

Jak informowaliśmy przed tygodniem, proboszcz parafii w Wólce Mińskiej zaprasza dziś w godzinach popołudniowych na piknik rodzinny. Więcej szczegółów na ten temat na plakatach w gablocie z ogłoszeniami.

Stowarzyszenie Pomocy Dziewczętom im. Eleonory Motylowskiej, działające w Warszawie, zaprasza młode kobiety od 18 do 30 roku życia na Kurs aktywizacji zawodowej w terminie od 7 do 26 lipca 2014r., który odbędzie się w Otwocku i Warszawie. Kurs jest skierowany do osób bezrobotnych, stanu wolnego, które poszukują pracy i chcą się usamodzielnić. Kurs trwa trzy tygodnie: I tydzień to KURS PANI DOMU, II tydzień - KURS OPIEKUNKI, a III tydzień - KURS SKUTECZNEGO POSZUKIWANIA PRACY. Telefon kontaktowy (882 178 464) oraz szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach wyłożonych z tyłu Kościoła oraz na plakacie.