Uroczystość Zesłania Ducha św

Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To trzecie, co do ważności święto roku liturgicznego, kończące czas paschalny i jednocześnie okres komunii świętej wielkanocnej. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły roku liturgicznego.

W dniu dzisiejszym po mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży z naszej diecezji, odbywających studia zagranicą. Natomiast prasa katolicka jest dziś rozprowadzana w tylnej części kościoła pod chórem.

Jutro Święto Maryi, Matki Kościoła. Msze św. tego dnia w naszym kościele, jak w każdy dzień powszedni.

W najbliższą sobotę piesza pielgrzymka do sanktuarium w Wielgolesie. Zapisy na tę pielgrzymkę w parafii św. Antoniego w piątek od godz. 19.

Spotkanie z rodzicami, których dzieci wyjeżdżają w wakacje z ks. Kamilem do Majerczykówki w niedzielę 15 czerwca o godz. 19.

Proboszcz parafii w Wólce Mińskiej zaprasza na piknik rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 15 czerwca. Więcej szczegółów na ten temat na plakatach w gablocie z ogłoszeniami..

Również w przyszłą niedzielę o godz. 18 w naszym kościele msza św. w intencji śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 65 rocznicę jego urodzin. Tego dnia Stowarzyszenie „Aby Polska była Polską” prowadzić będzie zbiórkę publiczną na budowę pomnika popiersia Lecha Kaczyńskiego w naszym mieście.

Informujemy, że władze samorządowe Mińska Mazowieckiego uchwaliły i realizują Program "Rodzinny Mińsk", który ma na celu wspieranie w różnych formach mińskich rodzin wielodzietnych. W ramach Programu, członkowie rodzin wielodzietnych otrzymują Mińskie Karty Dużej Rodziny, które uprawniają do korzystania z ulg w miejskich instytucjach (ulgi nawet do 50%) oraz u tych przedsiębiorców, którzy złożyli deklarację przystąpienia do Programu. Dokładniejsze informacje o Programie można znaleźć na plakatach w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej Parafii.