V Niedziela Wielkanocna

W dniu dzisiejszym na mszy świętej o godz. 11 druga grupa dzieci z klas trzecich wraz ze swoimi rodzinami będą świętowały rocznicę I komunii świętej. Polecajmy ich wszystkich w naszych modlitwach Bogu.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego dziś o godz. 17 w salce domu parafialnego.

Zapraszamy wszystkich na codzienną, odbywającą się w ciszy, adorację Najświętszego Sakramentu: w dni powszednie od zakończenia mszy św. o godz. 8 do godz. 18.

W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii pallotyna, ks. Ryszarda Halwę, który będzie mówił o świętości życia ludzkiego i rozprowadzał różne publikacje związane z tym tematem.

Również w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11 w naszym kościele odbędzie się krótkie przedstawienie dla dzieci pot tytułem: „Nie ma tego złego”. W związku z przedstawieniem wypominki tego dnia będą odczytane wyjątkowo po nabożeństwie majowym, czyli ok. godz. 17.20.

Przy wejściu do kościoła zostały rozłożone ulotki informujące o marszu dla życia i rodziny, który odbędzie się 1 czerwca w Warszawie. Prosimy o zainteresowanie się tą inicjatywą.

Dyrekcja Zespołu Szkół Agrotechnicznych serdecznie zaprasza na coroczne Święto Kwiatów organizowane dzisiaj 18 maja w godz. 10:00 - 17:00 na terenie szkoły przy ul. Budowlanej 4. W programie wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, mi. in. loteria fantowa, smaczne jedzenie, wyroby rzemiosła artystycznego, wyposażenie ogrodów, pokaz sztuk walki oraz pokaz tresury psów i wiele innych.

Z kolei Miejski Dom Kultury zaprasza na Małe Oratorium D-Moll „Nepomuk Nadświdrzański czyli Witaj św. Janie w Mińsku”. Odbędzie się ono w środę 21 maja o godz. 19 na tarasie Miejskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.