Jerycho Różańcowe 11-12.05.2014

w parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim 11-12 V 2014

19.00 – nabożeństwo rozpoczynające całodobowe czuwanie i adorację

20.00 – Msza św.

21.00 – Apel Jasnogórski (z rozważaniami JP II z Częstochowy) i czuwanie młodzieży

22.30 – czuwanie grupy Odnowy w Duchu Świętym

Część pokutno-błagalna (g.24-6):

24.00 – różaniec, tajemnice radosne: w intencji wszystkich chorych i cierpiących

1.30 – różaniec, tajemnice światła: w intencji uproszenia wiary i powrotu do Boga dla dzieci i innych członków rodziny

3.00 – różaniec, tajemnice bolesne: w intencji przebłagalnej za popełnione grzechy osobiste i w rodzinie, np. rozłamy, zdrady, pijaństwo…

4.30 – różaniec, tajemnice chwalebne: w intencji bezrobotnych, szukających pracy, o poprawę warunków życia

6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

6.30, 7.00, 8.00 – Msze św. według codziennego grafiku

9.00 – Msza św. w int. dziękczynnej za powołania kapłańskie i zakonne i w intencji uproszenia nowych powołań – w szczególny sposób zapraszamy rodziny księży i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz Siostry Loretanki

10.00 – procesja różańcowa do 5 ołtarzy

11.00 – nabożeństwo do Matki Bożej

12.00 – droga światła (nabożeństwo wielkanocne)

13.00 – modlitwa w intencji Ojczyzny

14.00 – nabożeństwo wypominkowe za zmarłych w ostatnim roku parafian

15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia z rozważaniem fragmentów Dzienniczka

16.00 – modlitwy w intencji rodzin, narzeczonych, bezdzietnych, o przezwyciężenie kryzysów małżeńskich

17.00 – nieszpory

17.30 – nabożeństwo majowe poprzedzone wyczytaniem przyniesionych przez parafian intencji

18.00 – Msza św. kończąca z rozdawaniem Cudownego Medalika

W czasie mszy świętych adorację w ciszy w kaplicy św. Jana Pawła II kontynuują przedstawiciele kółek różańcowych

Historia i cele Jerycha Różańcowego

Jerycho jest jednym z najstarszych miast świata. Gdy Jozue poprowadził Izraelitów do ziemi obiecanej, jako pierwsze postanowił zdobyć właśnie Jerycho. Miasto zostało zdobyte i zniszczone w najbardziej niecodzienny sposób. Izraelici maszerowali dookoła niego przez sześć dni z kapłanami niosącymi Arkę Pana na czele. Siódmego dnia okrążyli miasto siedmiokrotnie i kiedy kapłani zadęli w trąby, wznieśli potężny okrzyk. Na jego dźwięk mur się zawalił. Jozue zdobył miasto.

Początki Różańcowego Jerycha w Polsce związane są z przygotowaniem pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski. Czuwanie modlitewne, jakie wówczas podjęto nazwano „Oblężeniem Jerycha” Uczestnicy adoracji na Jasnej Górze chcieli trwać na modlitwie, by runęły mury zagradzające Ojcu Świętemu drogę do Polski. I rzeczywiście przeszkody zostały zwyciężone.

Od wielu lat w różnych diecezjach podejmowana jest modlitwa Jerycha Różańcowego. W Diecezji Warszawsko-Praskiej podejmujemy tę inicjatywę przez cały rok, włączając w nią wszystkie parafie, zgromadzenia zakonne, szpitale, domy opieki i różnorodne instytucje z terenu naszego kościoła lokalnego. Modlitewne czuwanie podejmuje intencje modlitwy ekspiacyjnej, czyli przebłaganie Boga za grzechy wszystkich stanów.

Szczególną modlitwą mają zostać objęte następujące intencje:

• wynagrodzenie za grzechy narodu i świata

• za papieża Franciszka, biskupów, kapłanów

• o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego

• w intencjach ks. abp. Henryka Hosera SAC

• o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła Świętego i Polski

• o obudzenie ducha pokuty w Polakach

• o odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny

• o wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Maryi za zniewagi i profanacje

• o pogłębienie ducha modlitewnego w rodzinach

• w intencjach wspólnot katolickich działających przy parafiach

Symbolami Jerycha będą:

• zapalona świeca

• Różaniec

• wyczytywane przez kapłana intencje, w czasie nabożeństwa o godz. 17.30, przed Mszą Świętą kończącą modlitewne czuwanie (intencje składają wierni w czasie całodobowej adoracji do kosza wystawionego przy chrzcielnicy).

Zachęcamy do włączenia się – w miarę posiadanych możliwości – w poszczególne części programu Jerycha parafialnego.

Proboszcz parafii: ks. Marek Sędek