III Niedziela Wielkanocna

Dziś procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca będzie po nabożeństwie majowym, które rozpocznie się o godz. 17. Natomiast po mszy św. o godz. 12.30 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie dla kółek różańcowych, o godz. 16 msza święta w języku łacińskim, a o godz. 17 w sali na plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu św.

Zapraszamy wszystkich na codzienną, odbywającą się w ciszy, adorację Najświętszego Sakramentu: w dni powszednie od zakończenia mszy św. o godz. 8 do godz. 18.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w dni powszednie odbywają się w naszym kościele bezpośrednio po mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.

W czwartek 8 maja Uroczystość świętego Stanisława, głównego patrona Polski. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30 i 18. Adoracja w kaplicy św. Jana Pawła II w tym dniu rozpocznie się po zakończeniu mszy świętej o godz. 9.30.

W najbliższe dwie niedziele: 11 i 18 maja na mszy świętej o godz. 11 dzieci z klas trzecich wraz ze swoimi rodzinami będą świętowały swoją rocznicę I komunii świętej.

Ofiary składane na tace w przyszłą niedzielę 11 maja będą przeznaczone na seminarium duchowne naszej diecezji.

Za tydzień w niedzielę 11 maja o godz. 19 rozpoczniemy w naszej parafii całodobową modlitwę w ramach tzw. diecezjalnego Jerycha różańcowego. Szczegółowy rozkład nabożeństw związanych z tą inicjatywą jest zamieszczony na specjalnie wydrukowanych kartkach, które można wziąć przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę w stosownym dla siebie czasie. W ramach tego czuwania w przyszłą niedzielę o godz. 20 będzie dodatkowa msza święta, odprawiana w intencjach podanych przez Biskupa naszej diecezji.

Grupa samopomocowa, obejmująca osoby, które w swoim otoczeniu mają bliskich nadużywających alkohol, zaprasza na spotkania pozwalające z innej perspektywy spojrzeć na tego typu problemy. Spotkania te o charakterze wymiany doświadczeń i wzajemnego wspierania się odbywają się w sali domu parafialnego w każdą niedzielę o godz. 14.

Świetlica środowiskowa Caritas, mieszcząca się przy ul. Kościelnej 18 zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat na bezpłatne zajęcia odbywające się od poniedziałku do piątku w godz. 14-18. Szczegóły na plakatach w gablocie z ogłoszeniami.