Niedziela Miłosierdzia Bożego 2014-04-27

Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Miłosierdzia Bożego i dzień kanonizacji papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. O g. 15.00 specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia i poświęceniem obrazu św. Jana Pawła II, ufundowanego przez gimnazjum w naszym mieście, któremu patronuje  Jan Paweł II. Obraz ten zawiśnie w kaplicy adoracji, która odtąd będzie nosiła  imię polskiego papieża. Od jutra, czyli od poniedziałku 28 kwietnia zapraszamy wszystkich na codzienną,  odbywającą się w ciszy, adorację Najświętszego Sakramentu: od zakończenia mszy św. o godz. 8 aż do godz. 18. Będzie to, jak ufamy, trwały ślad kanonizacji Jana Pawła II w naszej parafii.

Również dzisiaj o godz. 16.00 - Uroczysta msza św. z udziałem Gimnazjum im. Jana Pawła II. Po mszy uczniowie z tej szkoły zaprezentują program ku czci swojego patrona.Natomiast po mszy św. wieczornej, czyli o godz. 19, zapraszamy dziś do naszej świątyni na  film o Janie Pawle II pt. „Szukałem was”.

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tace, które – jak ogłaszaliśmy – są przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

W poniedziałek, 28 kwietnia, przeniesiona ze środy z racji oktawy Świąt Wielkanocnych, Uroczystość świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski. Godziny mszy św. w tym dniu, z racji przyjętych wcześniej intencji, jak w każdy dzień powszedni.

W sobotę 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 6.30, 8, 9.30, 11 i 18. Natomiast o godz. 12 msza święta z udziałem władz miasta przy pomniku Konstytucji 3 Maja. Nabożeństwo majowe w kościele po mszy św. o godz. 18.

W czwartek rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej w dni powszednie będą w naszym kościele bezpośrednio po mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.W czwartek 1 maja msze św.  w naszym kościele jak w dzień powszedni.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu podczas mszy świętych porannych i od godz. 17. Odwiedziny chorych w ich domach od godz. 9.

W niedzielę za tydzień procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca po nabożeństwie majowym, które rozpocznie się o godz. 17.

Również w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla kółek różańcowych, natomiast o godz. 17 w sali na plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu św.

Z kolei za dwa tygodnie w niedzielę 11 maja o godz. 19 rozpoczniemy w naszej parafii całodobową modlitwę w ramach tzw. Jerycha różańcowego. Szczegółowy rozkład nabożeństw związanych z tą inicjatywą podamy w przyszłą niedzielę.