Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 20.04.2014

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, panu organiście, panu kościelnemu, ks. Kamilowi i siostrze zakrystiance oraz wszystkim panom, którzy wykonali dekoracje ołtarza wystawienia czyli tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego, chórowi, lektorom, ministrantom, bielankom, sypaczkom, asyście kościelnej i osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony w procesji rezurekcyjnej, panom ze straży pożarnej – za straż przy grobie i zabezpieczanie trasy procesji rezurekcyjnej. Wszystkim serdeczne: Bóg zapłać.

Parafialny Zespół Caritas składa również serdecznie podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję świątecznej pomocy dla najuboższych. Ofiarodawcom żywności składanej do koszy, datków pieniężnych do puszki i skarbonek wielkopostnych oraz parafianom, którzy przygotowali paczki i wolontariuszom Caritas. W ramach tej akcji dostarczyliśmy ponad 120 paczek rodzinom i ludziom potrzebującym.

Dziś nie ma mszy św. o godz. 8. Natomiast zapraszamy wszystkich na nieszpory w dniu dzisiejszym o godz. 17, kończące obchody Triduum Paschalnego.

Na skarbonie w tylnej części kościoła prasa katolicka. Zachęcamy do jej nabywania.

Jutro Msze św. według porządku niedzielnego - taca tradycyjnie na KUL.

Przez cały tydzień Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.

Przyszła Niedziela to Uroczystość Miłosierdzia Bożego i dzień kanonizacji papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. W tym dniu o g. 15.00 specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia i poświęcenie kaplicy adoracji, która odtąd będzie nosiła nazwę św. Jana Pawła II. Od następnego dnia, czyli od poniedziałku 28 kwietnia zapraszamy na codzienną, odbywającą się w ciszy, adorację Najświętszego Sakramentu: od zakończenia mszy św. o godz. 8 aż do godz. 18.

Również za tydzień o godz. 16.00 - Uroczysta Msza św. z udziałem Gimnazjum im. Jana Pawła II. Po mszy uczniowie z tej szkoły zaprezentują program ku czci swojego patrona.

Natomiast po mszy św. o godz. 18 w przyszłą niedzielę zapraszamy do naszej świątyni na film o Janie Pawle II pt. „Szukałem was”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim, zaprasza na koncert pt. "Architektura wiary Karola Wojtyły. Nim zapukał do drzwi seminarium" w piątek, 25 kwietnia o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Rozpoczął się remont elewacji naszej świątyni. Na razie, po umyciu wodą pod ciśnieniem, możemy oglądać stan zachowania starych tynków, wymagających gruntownych napraw. Mamy nadzieję, że po wykonaniu – w porozumieniu z konserwatorem zabytków – nowych, tzw. tynków renowacyjnych i pomalowaniu specjalnymi farbami, budynek naszego kościoła na długie lata odzyska swój pierwotny blask.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Lichenia w dniu 3 maja. Zapisy u ks. Pawła. Zapraszamy do niego także wszystkich, już zapisanych na tę pielgrzymkę, którzy jeszcze nie podali swojego numeru PESEL.