V Niedziela Wielkiego Postu

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 12.30 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie kółek różańcowych. Natomiast procesja eucharystyczna będzie w trakcie nabożeństwa Gorzkich żali o godz. 17. O godz. 16 msza św. w języku łacińskim.

Dziś już ostatni dzień, w którym u pań z Caritasu stojących pod chórem można wylosować rodzinę lub osoby potrzebujące z naszej parafii, aby potem przygotować dla nich paczkę na święta wielkanocne. Jest jeszcze sporo takich rodzin, które czekają, jak co roku, na ten gest solidarności z naszej strony. Bardzo prosimy osoby, które mają taką możliwość, o zaangażowanie się w tę piękną formę pomocy bliźniemu.

Przed obrazem Matki Bożej jest także wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze i skarbona na ofiary pieniężne, przeznaczone na ten cel, natomiast do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Jedyne w miesiącu kwietniu spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 17 w salce na plebanii.

Spotkanie z okazji rocznicy I Komunii św. dla rodziców dzieci ze SP ze Starej Niedziałki, SP nr 1, nr 5 i nr 6 oraz ze szkoły salezjańskiej, będzie w poniedziałek, 07 kwietnia o godz. 18.45 w salce na plebani.

We wtorek 8 kwietnia, w ramach światowego dnia osób chorych psychicznie o godz. 16 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Kościuszki 25a spotkanie na temat: „Rola rodziny w procesie zdrowienia osoby chorującej psychicznie”. Szczegóły na plakatach w gablocie przed kościołem.

W czwartek 10 kwietnia o godz. 8.15 przy skwerze prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w 4 rocznicę katastrofy smoleńskiej modlitwa i złożenie wieńców z udziałem pocztów sztandarowych i kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Razem z Biblioteką Miejską zapraszamy na przedstawienie pod tytułem „Księga Hioba” w wykonaniu Stanisławy Celińskiej. Odbędzie się ono w naszej świątyni w najbliższy czwartek 10 kwietnia o godz. 19.

Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, w najbliższy piątek 11 kwietnia księża udadzą się do domów ludzi chorych, których nie odwiedzają w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentów świętych przed świętami Wielkanocy. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Również w piątek 11 kwietnia zapraszamy na wspólne – z parafią św. Michała Archanioła – nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpocznie się ono przed naszym kościołem o godz. 19, a zakończy się przed kaplicą parafii wojskowej.

Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych, dziewczęta ze Służby Liturgicznej będą rozprowadzały palmy. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu dla tych dzieci. Poświęcenie palemek na każdej mszy świętej, natomiast o godz. 11 procesja z palmami wokół świątyni.

Za tydzień, w Niedzielę Palmową po mszy św. o godz. 12.30 koncert „Golgota jasnogórska” oparty na tekstach Ernesta Brylla, natomiast po mszy św. wieczornej, czyli o godz. 19 koncert pasyjny w wykonaniu połączonych chórów: Cantate Domino z naszej parafii i chóru kameralnego Mińskiego Towarzystwa Muzycznego.

Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę na kanonizację Jana Pawła II i do Włoch. Szczegóły na stronie internetowej parafii i u ks. Cezarego.

Natomiast w dniu 3 maja organizujemy pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Pawła.