IV Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. W dniu dzisiejszym nauki rekolekcyjne dla dorosłych na wszystkich mszach świętych. W poniedziałek, wtorek i środę nauki dla dorosłych na mszach św. o godz. 6.30, 8 i 18, dla dzieci ze szkół podstawowych kl. O, I, II, III o godz. 16, dla dzieci z klas IV, V i VI oraz dla całej szkoły podst. z Niedziałki o godz. 11, dla młodzieży gimnazjalnej o 9.30, dla młodzieży pracującej i młodych małżeństw o godz. 20. Sakrament pokuty w czasie każdej mszy świętej. Trwają też rekolekcje dla młodzieży ze szkół średnich, odbywające się według indywidualnego programu ustalonego z dyrekcją danej szkoły. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablotach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

Przypominamy, że kościele przed obrazem Matki Bożej jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze i skarbona na ofiary pieniężne, przeznaczone na ten cel, natomiast do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W dniu dzisiejszym, podobnie jak w poprzednie niedziele, u pań z Caritasu stojących w kościele pod chórem można również wylosować rodzinę lub osoby potrzebujące z naszej parafii w celu przygotowania dla nich paczek na święta wielkanocne. Można też jeszcze zgłaszać adresy potrzebujących.

Jedyne w miesiącu kwietniu spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego odbędzie się w przyszłą niedzielę, 6 kwietnia o godz. 17 na salce plebanii.

Spotkanie z okazji rocznicy I Komunii św. dla rodziców dzieci ze SP ze Starej Niedziałki, SP nr 1, nr 5 i nr 6 oraz ze szkoły salezjańskiej, będzie w poniedziałek, 07 kwietnia o godz. 18.45 w salce na plebani.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu podczas mszy świętych porannych i od godz. 17. Odwiedziny chorych w ich domach od godz. 9. Natomiast w kolejny piątek 11 kwietnia księża udadzą się do domów ludzi chorych, których nie odwiedzają w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentów świętych przed świętami Wielkanocy. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Rekolekcje dla Służby Zdrowia odbędą się w dniach 5 i 6 kwietnia 2014 r. o godz. 17.00 w podziemiach Katedry Warszawsko-Praskiej na Pradze, ul Floriańska 3. Rekolekcje poprowadzi ks. Arcybiskup Henryk Hoser.

Dyrekcja Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Mińsku Mazowieckim (ul. Siennicka 17) razem z uczniami zaprasza na zbiórkę elektrośmieci  5 kwietnia, w sobotę, od godziny 9:00 do 14:00. Każdy, kto przyniesie zużyty sprzęt komputerowy, sprzęt AGD, narzędzia elektryczne, stare płyt CD, itp. zostanie nagrodzony sadzonką ufundowaną przez Burmistrza Miasta.