III Niedziela Wielkiego Postu

W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto 7 Pułku Ułanów Lubelskich. O godz. 12.30 zostanie odprawiona msza święta z tej okazji, a po niej dalsza część uroczystości przed Pomnikiem Niepodległości na Starym Rynku.

W niedzielę za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Jak informowaliśmy przed dwoma tygodniami dla dorosłych rekolekcje poprowadzi ks. prof. Mieczysław Nowak, rekolekcje dla dzieci oraz młodzieży z gimnazjum poprowadzi ks. Andrzej Kinowski, kapłan naszej diecezji pracujący obecnie na Ukrainie; natomiast rekolekcje dla młodzieży ze szkół średnich będą się odbywały już od najbliższych dni według indywidualnego programu ustalonego z dyrekcją danej szkoły. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablotach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

Jak ogłaszaliśmy, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał, jak co roku, wśród najuboższych paczki świąteczne. W kościele przed obrazem Matki Bożej został wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze i skarbona na ofiary pieniężne, przeznaczone na ten cel, natomiast do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Również przy obrazie Matki Bożej są wyłożone skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do wzięcia skarbonek i wypracowania nawyku odkładania choćby drobnych pieniędzy przeznaczonych na pomoc ubogim. Skarbonki te, wraz z zawartością będzie można przynieść do kościoła w tygodniu przed świętami wielkanocnymi.

W dniu dzisiejszym u pań z Caritasu stojących w kościele pod chórem można również wybrać sobie rodzinę lub osoby potrzebujące z naszej parafii w celu przygotowania dla nich paczek na święta wielkanocne. Można też zgłaszać adresy potrzebujących. Zapraszamy do włączenia się w tę piękną akcję miłości bliźniego.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu droga krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16 – z udziałem dorosłych, o 17 – z udziałem dzieci i o 19 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych, natomiast Gorzkie żale z nauką pasyjną i procesją w niedziele o godz. 17.

We wtorek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30 i 18.

Spotkanie dla osób jadących na pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII - w sobotę 29 marca o 19.00 na plebanii.

Serdecznie dziękujemy p. Aleksandrowi Maciejewskiemu za bezinteresowną i ofiarną troskę o oświetlenie i wymianę lamp wokół naszego kościoła.