VIII Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym po mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i spotkanie dla kółek różańcowych; o godz. 17 konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego, natomiast o godz. 16 msza święta w języku łacińskim.

Jak już informowaliśmy od jutra rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na drugie półrocze 2014 roku. W dniu jutrzejszym można zgłaszać intencje mszy świętych w kancelarii w godz. 8.00-12 i 16-18, a w następne dni zgodnie z godzinami pracy kancelarii parafialnej, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 i 16-18.

W najbliższą środę – Popielec, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 6.30, 8, 9.30, 16, 18 i 20.

Przypominamy przepisy postne Kościoła: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki całego roku oraz w środę popielcową; post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w środę popielcową i wielki piątek wszystkich pomiędzy 18-65 rokiem życia.

W każdy piątek Wielkiego Postu droga krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16 – z udziałem dorosłych, o 17 – z udziałem dzieci i o 19 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych

W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu rano w czasie mszy świętych, natomiast po południu od godz. 17.00. Kapłani, jak co miesiąc udadzą się w piątek do chorych z komunią świętą o godz. 9.

W dniu dzisiejszym wolontariusze Społecznego Komitetu o nazwie „Dziękujemy za wolność” prowadzą w naszym mieście ogólnopolską kwestę na rzecz ekshumacji i identyfikacji Żołnierzy Wyklętych pochowanych w nieznanych mogiłach w latach 1944-56. Organizatorzy proszą o włączenie się do akcji poprzez ofiarowanie datków do puszek.

Spotkania dla narzeczonych tzw. kurs przedmałżeński rozpoczyna się w poniedziałek 10 marca o 19.00 w salce na plebanii. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki, czwartki i piątki. Zapisy na pierwszym spotkaniu.