VI Niedziela zwykła

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego w dniu dzisiejszym o godz. 17.

Zapraszamy małżeństwa do wzięcia udziału w warsztatach, które pogłębiają wiarę oraz wzajemne relacje w rodzinie. Odbędą się one w naszym kościele dziś i w niedzielę za tydzień o godz. 19. Informują o nich specjalne zaproszenia, które są rozłożone na ławkach. Zachęcamy małżonków z naszej parafii do skorzystania z tej propozycji.

Dziś po Mszach Świętych można nabyć przy stoliku pod chórem książkę Marcina Królika pt. "Podążaj za snem". Prezentuje ona historię powstania klasztoru sióstr Karmelitanek Bosych w Osinach Nowych oraz sylwetkę Aleksandra Kulmy, który przekazał własne grunty na rzecz Karmelu. Czytelnicy będą mogli zapoznać się z niezwykłymi okolicznościami, jakie skłoniły go do podjęcia tego kroku. Książka ukazuje jego biografię na szerszym tle i w kontekście niełatwych dziejów Kościoła w Polsce.

Kibice Legii Warszawa zainicjowali akcję o nazwie „książka w pudle”. Polega ona na dostarczeniu książek do zakładów karnych, aby powiększyć księgozbiór przeznaczony dla osadzonych w więzieniach. Osoby, które chciałyby dołączyć do tej akcji mogą przynieść w najbliższym tygodniu różne książki do kancelarii parafialnej.

Wszystkim wyjeżdżającym w najbliższe dni na ferie życzymy udanego wypoczynku oraz zaczerpnięcia nowych sił do nauki i pracy.