V Niedziela Zwykła
Gościmy dziś w naszej parafii artystów z Białorusi, którzy swoim talentem ubogacają naszą liturgię. Osoby, które chciałyby ich wesprzeć finansowo, mogą to uczynić po mszy świętej.
Zasadniczo zakończyliśmy już tegoroczną wizytę duszpasterską. W najbliższych dniach oczekujemy jeszcze na zaproszenia indywidualne od osób, których wcześniej nie zastaliśmy w domach. Ale już dzisiaj pragniemy serdecznie podziękować za wielką życzliwość, jakiej doświadczyliśmy w czasie kolędy, za interesujące rozmowy o naszej parafii: zarówno jej wymiarze materialnym, jak i duchowym oraz serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, które – jak ogłaszaliśmy – w tym roku przeznaczone zostaną na remont elewacji naszej świątyni, który, jak mamy nadzieję, rozpocznie się w miesiącach wiosennych.
We wtorek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes w całym Kościele obchodzimy dzień chorych. Natomiast w ramach diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego, w środę 12 lutego 2014 r. o godz. 11.00 w Kaplicy Szpitala Powiatowego w naszym mieście będzie odprawiona Msza Święta, w czasie której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy Świętej ks. Arcybiskup Henryk Hoser spotka się z chorymi na Oddziale Wewnętrznym a następnie z personelem medycznym. Zapraszamy chorych, służby medyczne oraz wszystkich, którzy pracują z osobami chorymi, cierpiącymi i starszymi.
Zapraszamy małżeństwa do wzięcia udziału w warsztatach, które pogłębiają wiarę oraz wzajemne relacje w rodzinie. Odbędą się one w naszym kościele w niedziele 16 i 23 lutego o godz. 19. Informują o nich specjalne zaproszenia, które są rozłożone na stolikach pod chórem. Zachęcamy małżonków z naszej parafii do skorzystania z tej propozycji.
Wysłuchajmy teraz apelu Komendy Stołecznej Policji o zagrożeniu bezpieczeństwa na drogach ze strony nietrzeźwych kierujących.
Szanowni Państwo!
W związku z licznymi, powtarzającymi się w ostatnim czasie przypadkami kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu i ich tragicznymi konsekwencjami, apeluję do Państwa o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze.
Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Stołeczni policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących i akcje medialne. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.
Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Policjanci wyposażeni są w najnowocześniejszy sprzęt do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu i na każde żądanie sprawdzą trzeźwość kierowcy.
Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję. Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.
Wypadki drogowe stanowią dramaty zarówno dla bliskich osób pokrzywdzonych w wypadkach, jak również dla rodzin sprawców. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym tak wielką nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu.
Wypadki drogowe powstają z nieodpowiedzialności, barku uwagi oraz nieprzestrzegania przepisów. Przepisy drogowe mają ułatwiać życie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Świadomy i odpowiedzialny kierowca i pieszy szanują przepisy i przestrzegają je. Dostosowanie prędkości do istniejących ograniczeń oraz do warunków drogowych w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Przekraczanie prędkości, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, przekraczanie jezdni w miejscu niewyznaczonym to najczęstsze błędy, będące zarazem przyczyną największej liczby tragedii drogowych. Stosowanie się do wszystkich przepisów, a zwłaszcza przepisów drogowych, to szanowanie prawa, siebie i innych.
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12.30, 16:00, 18:00
w llipcu i sierpniu nie ma Mszy Św. o godz. 16:00
Dni powszednie:
6:30, 7:00, 8.00, 18:00
w llipcu i sierpniu nie ma Mszy Św. o godz. 8:00
Adoracja Najświętszego Sakramentu
w dni powszednie od 8:30 do 18:00
Nabożeństwo za kapłanów i o powołania kapłańskie
I czwartek miesiąca