III Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą one trwały do środy włącznie. W niedziele nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach świętych. O godz. 9.30 – nauka dla młodzieży, a o godz. 11 – dla dzieci. Na pozostałych mszach św. nauki dla dorosłych. Od poniedziałku do środy (16-18 XII) msze święte z naukami rekolekcyjnymi w godzinach: 6.30 (roraty),   9 i 11 - dla dorosłych, 15 – dla uczniów ze szkół podstawowych,  16.30 - dla gimnazjum ,   18 – dla dorosłych,    20 (dla młodzieży i osób późno wracających z pracy). Spowiedź na wszystkich mszach świętych.

Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy chcieliby z racji Świąt Bożego Narodzenia skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Pana Jezusa w komunii świętej. Księża nawiedzą ich w domach w najbliższy piątek 20 XII o godz. 9.

Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci na roraty, czyli uroczyste msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej, które są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

Siostry loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej mszy świętej niedzielnej w kościele, a także w klasztorze sióstr przy pl. Kilińskiego 8.

Również po każdej mszy św. niedzielnej można zaopatrzyć się w świece Caritas oraz sianko na stół wigilijny.

Parafialny zespół Caritas organizuje, jak co roku, świąteczną pomoc dla ubogich z naszej parafii. Można jeszcze dzisiaj wylosować potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej paczkę. Jest także wystawiony kosz na produkty spożywcze oraz skarbona do składania ofiar pieniężnych. Jeżeli ktoś zna potrzebujące, ubogie rodziny lub osoby, może je zgłaszać w kancelarii lub po mszach świętych w zakrystii. Liczymy na ofiarność parafian w podjęciu tej szlachetnej inicjatywy.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego w dniu dzisiejszym o godz. 17 w salce domu parafialnego.

Również dzisiaj o godzinie 17 Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert wokalno – instrumentalny Rex Mundi Bartosza Kowalskiego, który odbędzie się w naszym kościele w dniu dzisiejszym o godz. 17. W trakcie koncertu wystąpią: Chór Cantate Domino, Chór Kameralny Miejskiego Towarzystwa Muzycznego oraz orkiestra pod dyrekcją Michała Śmigielskiego.

Duszpasterstwo chorych przy szpitalu w Mińsku Mazowieckim zaprasza do modlitwy w kaplicy szpitala w ramach Diecezjalnego Jerycha Różańcowego. Program całodobowego czuwania, które rozpocznie się w poniedziałek 16 grudnia wieczorem jest dostępny w gablotach ogłoszeniowych oraz na stronie internetowej parafii.

Podobnie, jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 29 XII 2013 r. w czasie mszy św. o godz. 12.30. Prosimy, by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej.