Uroczystość Nipokalanego Poczęcia NMP

Ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tace przeznaczone są na seminarium duchowne w naszej diecezji. Natomiast po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

Zapraszamy małżeństwa, które chciałyby się włączyć w formację Domowego Kościoła na pierwsze, organizacyjne spotkanie w dniu dzisiejszym o godz. 17 w salce w domu parafialnym.

Jak już informowaliśmy, za tydzień, w trzecią niedzielę adwentu, rozpoczniemy rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą one trwały do środy włącznie. W niedziele nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach świętych. O godz. 9.30 – nauka dla młodzieży, a o godz. 11 – dla dzieci. Od poniedziałku do środy (16-18 XII) msze święte z naukami rekolekcyjnymi w godzinach: 6.30 (roraty),   9, 11,   15,   16.30 - dla dzieci,   18,    20 (dla młodzieży i osób późno wracających z pracy). Spowiedź na wszystkich mszach świętych. Rekolekcje będzie głosił ks. Piotr Główka, kapłan naszej diecezji, od kilku lat pracujący na Ukrainie.

Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci na roraty, czyli uroczyste msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej, które są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

Siostry loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej mszy świętej niedzielnej w kościele, a także w klasztorze sióstr przy pl. Kilińskiego 8.

Również po każdej mszy św. niedzielnej można zaopatrzyć się w świece Caritas. Zapalona świeca, podobnie jak puste miejsce, pozostawione przy stole wigilijnym, symbolizuje naszą gotowość do dzielenia się miłością z potrzebującymi. Gorąco zachęcamy do nabywania świec, które młodzież rozprowadza przy stoliku pod chórem. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Z kolei ministranci rozprowadzają przed kościołem sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki.

Parafialny zespół Caritas organizuje, jak co roku, świąteczną pomoc dla ubogich z naszej parafii. Od dzisiaj w najbliższe niedziele można wylosować potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej paczkę. Jest także wystawiony kosz na produkty spożywcze oraz skarbona do składania ofiar pieniężnych. Jeżeli ktoś zna potrzebujące, ubogie rodziny lub osoby, może je zgłaszać w kancelarii lub po mszach świętych w zakrystii. Liczymy na ofiarność parafian w podjęciu tej szlachetnej inicjatywy.

Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert wokalno – instrumentalny Rex Mundi Bartosza Kowalskiego, który odbędzie się w naszym kościele za tydzień, w niedzielę 15 XII o godz. 17. W trakcie koncertu wystąpią: Chór Cantate Domino, Chór Kameralny Miejskiego Towarzystwa Muzycznego oraz orkiestra pod dyrekcją Michała Śmigielskiego.