I Niedziela Adwentu

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy adwent, czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię oraz przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jednocześnie adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny.

Rekolekcje adwentowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczniemy w naszej parafii za dwa tygodnie, w trzecią niedzielę adwentu. Będą one trwały do środy włącznie. Wygłosi je ks. Piotr Główka, kapłan naszej diecezji, od kilku lat pracujący na Ukrainie. Szczegółowy program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę

Roraty, czyli uroczyste Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej będą w naszym kościele w dni powszednie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w roratach z adwentowymi lampionami. Ze względu na roraty w czasie adwentu msza św. w dni powszednie z godz. 7 jest przesunięta na godz. 7.30.

Konferencja dla chrzestnych i rodziców dzieci przed sakramentem Chrztu św. w dniu dzisiejszym o godz. 17.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani w tym dniu od godz. 9 będą odwiedzać chorych w ich domach. Spowiedź w tym dniu w czasie mszy św. porannych i od godz. 17.30.

Od dzisiaj siostry loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej mszy świętej niedzielnej, a także w klasztorze sióstr przy pl. Kilińskiego 8. Informujemy, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach.

Również po każdej mszy św. niedzielnej młodzież rozprowadza świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W świece można zaopatrywać się przy stoliku pod chórem.

Parafialny zespół Caritas organizuje, jak co roku, świąteczną pomoc dla ubogich z naszej parafii. Od dzisiaj w najbliższe niedziele można wylosować potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej paczkę. Jest także wystawiony kosz na produkty spożywcze oraz skarbona do składania ofiar pieniężnych. Jeżeli ktoś zna potrzebujące, ubogie rodziny lub osoby, może je zgłaszać w kancelarii lub po mszach świętych w zakrystii. Liczymy na ofiarność parafian w podjęciu tej szlachetnej inicjatywy.

Składamy serdeczne podziękowanie p. Aleksandrowi Maciejewskiemu i firmie REMEX z Mińska Mazowieckiego za ufundowanie nowego krzyża i renowację figury Pana Jezusa na posesji przy ul. Warszawskiej.

Nasza parafia z racji kanonizacji Jana Pawła II organizuje w dniach 24 IV – 4 V 2014 r. autokarową pielgrzymkę do Rzymu i Włoch. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach przed kościołem. Zapisy na tę pielgrzymkę u ks. Cezarego.