XXX Niedziela Zwykła

W tym tygodniu w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu w kościele o godz. 6.30, 8, 9.30, 11 i 18. Dodatkowo msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 13.30. Natomiast o godz. 12.30 na cmentarzu procesja z czytaniem wypominek. 1 listopada nie będzie mszy św. o godz. 16. Tego dnia, 1 listopada nie obowiązuje – z racji uroczystości – post piątkowy.

W sobotę 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte tego dnia w kościele o godz. 6.30, 8, 9.30, 16 i 18. Po mszy św. o godz. 16 procesja po kościele z czytaniem wypominek.

Na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone kartki do wpisywania wypominków jednorazowych. Można je zgłaszać po mszach świętych kapłanowi przy stoliku pod chórem. Natomiast wypominki listopadowe i roczne zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

Przypominamy również, zgodnie z obowiązującym prawem państwowym, o przedłużaniu co 20 lat praw własności do grobów na cmentarzu. Na stronie internetowej www.polskicmentarz.com/minskparafialny znajdziemy informacje i zdjęcia niemal wszystkich mogił na naszym cmentarzu. Widniejąca w internecie przy wielu grobach prośba o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej niekoniecznie oznacza brak ważnej opłaty. Często chodzi o wyjaśnienie praw własności do danego grobu lub po prostu o uzupełnienie brakujących informacji.

W tym tygodniu kancelaria parafialna dodatkowo będzie czynna w sobotę 2 listopada w godz. 10-16 dla umożliwienia załatwienia spraw cmentarnych wszystkim, którzy tego dnia będą nawiedzać groby swoich bliskich.

Odwiedziny chorych z komunią świętą z racji pierwszego piątku w tym miesiącu wyjątkowo przesuwamy na piątek 8 listopada.

W dniach od 1 do 8 listopada włącznie codziennie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych za tydzień 3 listopada o godz. 17.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Św. w środę po wieczornej Mszy Św.

W przyszłą niedzielę 3 listopada o godz. 18 mszę św. odprawi w naszym kościele ks. abp Henryk Hoser, ordynariusz naszej diecezji. Po mszy św. zainauguruje on działalność Parafialnego Ośrodka Formacji Rodzinnej. Więcej informacji na ten temat w przyszłą niedzielę.

W ostatnich latach coraz bardziej propaguje się w Polsce zwyczaj nocy Halloween. Bezkrytycznie przyjmowana moda, która przyszła do nas z zachodu, może jednak nie tylko zniszczyć piękne zwyczaje polskie, ale i zagrozić duchowo tym, którzy się angażują w przeżywanie tych praktyk - szczególnie dzieciom i młodzieży. Przypominamy, że zwyczaj Halloween ma swoje pochodzenie w praktykach pogańskich - celtyckich. Jest związany z obchodami ku czci bożka śmierci. Zachęcamy, by nie popierać i nie angażować się w to, co ma związek ze złymi duchami - nawet dla zabawy. Uroczystość Wszystkich Świętych jest Uroczystością zbawionych, a nie potępionych, jak nam wmawia moda siłą przeszczepiana na grunt Polski. To święto radości świętych - ludzi Boga, a nie mroczne obchody z udziałem postaci kojarzonych ze złem.