XXIX Niedziela Zwykła

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które – jak ogłaszaliśmy – są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.

W dniu dzisiejszym w kościołach całej Polski odbywa się liczenie wiernych, obecnych na mszach świętych.

Konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu Chrztu świętego oraz chrzestnych w dniu dzisiejszym o godz. 17 w salce domu parafialnego.

W najbliższy piątek 25 października o godz. 18 ks. biskup Marek Solarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W związku z tym na różaniec w piątek zapraszamy wyjątkowo na godz. 16. Natomiast spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz ich świadków w najbliższą środę 23 X o godz. 16.

Coraz bliżej Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wiernych zmarłych. Na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone kartki do wpisywania wypominków jednorazowych. Można je zgłaszać po mszach świętych kapłanowi przy stoliku pod chórem. Natomiast wypominki listopadowe i roczne zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

Przypominamy również o przedłużaniu, zgodnie z obowiązującym prawem państwowym, co 20 lat praw własności do grobów na cmentarzu. Na stronie internetowej www.polskicmentarz.com/minskparafialny znajdziemy informacje i zdjęcia niemal wszystkich mogił na naszym cmentarzu. Widniejąca przy wielu grobach prośba o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej niekoniecznie oznacza brak ważnej opłaty. Często chodzi o wyjaśnienie praw własności do danego grobu lub po prostu o uzupełnienie brakujących informacji. Wszystkie osoby, które znajdą taki komunikat przy grobie swoich bliskich, prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Adres strony internetowej naszego cmentarza jest umieszczony w gablotach ogłoszeń przed kościołem.