XXVIII Niedziela Zwykła

Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, w dniu dzisiejszym obchodzimy niedzielę papieską pod hasłem: Jan Paweł II – papież dialogu. Podobnie, jak w ubiegłych latach po mszach świętych zbiórka do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, stanowiącą żywy pomnik Jana Pawła II.

Z okazji dnia papieskiego zapraszamy wszystkich na projekcję filmu o Janie Pawle II, który zostanie wyświetlony w naszym kościele w najbliższą środę 16 X po różańcu, czyli ok. godz. 19.

Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane od poniedziałku do piątku bezpośrednio po mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17. Dodatkowo we wtorki i czwartki o godz. 17.15 różaniec prowadzony jest przez dzieci. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Dlatego też na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone kartki do wpisywania wypominków jednorazowych. Można je wziąć do domu i wypełnione oddać księdzu, który będzie je przyjmował w następną niedzielę po mszach świętych przy stoliku pod chórem. Natomiast wypominki listopadowe i roczne zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

Kapelan szpitala ks. Tadeusz zaprasza wszystkich pracowników służby zdrowia na rekolekcje z okazji wspomnienia liturgicznego św. Łukasza, patrona służby zdrowia, które odbędą się w najbliższy piątek i sobotę, czyli 18 i 19 X w kaplicy szpitala. Poprowadzi je ks. Roberto Saltini, który przed przyjęciem święceń kapłańskich wiele lat pracował jako lekarz anestezjolog. Szczegółowy program w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej parafii.

W najbliższą sobotę 19 października zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Koszt 50 zł., a wyjazd o 6.00 z parkingu za plebanią, szczegóły i zapisy u ks. Pawła.

Przyszła niedziela 20 X jest niedzielą misyjną. Ofiary złożone na tace w tym dniu zostaną przekazane na misje.