XXVII Niedziela Zwykła

Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, w dniu dzisiejszym po mszach świętych ogólnopolska zbiórka pieniędzy do puszek z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym w czasie wojny domowej w Syrii.

Zapraszamy członków kół żywego różańca na spotkanie, które odbędzie się w dniu dzisiejszym w kościele bezpośrednio po procesji eucharystycznej, która, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, będzie po mszy św. o godz. 12.30.

Natomiast msza św. w języku łacińskim dziś o godz. 16.

Konferencja dla chrzestnych i rodziców dzieci przed sakramentem Chrztu św. również w dniu dzisiejszym o godz. 17.

Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane od poniedziałku do piątku bezpośrednio po mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17. Dodatkowo we wtorki i czwartki o godz. 17.15 różaniec prowadzony jest przez dzieci. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim, czyli tzw. Chemika zaprasza wszystkich absolwentów z okazji 50-lecia tej szkoły na zjazd, który odbędzie się 12 X o godz. 15. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły. Natomiast msza św. z okazji jubileuszu tej szkoły zostanie odprawiona w naszej świątyni przez ks. bpa Marka Solarczyka w najbliższy piątek 11 października o godz. 9. W imieniu dyrekcji „Chemika” zapraszamy na tę mszę św. wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i absolwentów.

Za tydzień 13 października niedziela papieska obchodzona w tym roku pod hasłem: Jan Paweł II – papież dialogu. Podobnie, jak w ubiegłych latach za tydzień po mszach świętych zbiórka do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, stanowiącą żywy pomnik Jana Pawła II.

Z powodu zbyt małej ilości zgłoszeń na ogłaszaną pielgrzymkę na Ukrainę jesteśmy zmuszeni do jej odwołania. W zamian za to w sobotę 19 października zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Koszt 50 zł., a wyjazd o 6.00 z parkingu za plebanią, szczegóły i zapisy u ks. Pawła.