XXIV Niedziela Zwykła

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, które jak ogłaszaliśmy, są przeznaczone na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli zorganizować uroczystość odpustową w zeszłą niedzielę. Bardzo dziękuję parafialnemu zespołowi Caritas, na czele z p. Zofią Zawieją, harcerzom, straży pożarnej, pielęgniarkom ze szpitala powiatowego, młodzieży z Ruchu Światło – Życie, katechetkom oraz innym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg festynu parafialnego. Mamy nadzieję, że przyczynił się on do tworzenia rodzinnej atmosfery w naszej parafii.

Zachęcamy wszystkich, którzy przed tygodniem tego nie uczynili, do wzięcia bezpłatnego biuletynu, wyłożonego na stolikach pod chórem. Znajdziemy w nim ważne informacje na temat naszego cmentarza parafialnego. W biuletynie zamieszczamy m.in. adres strony internetowej, na której można w prosty sposób znaleźć zdjęcia każdego grobu, jego dokładne oznaczenie na mapie cmentarza oraz spis zmarłych, pochowanych w danym grobie. Informujemy również, że od dnia 9 IX tego roku osoby wykonujące bądź zlecające zakładom kamieniarskim jakiekolwiek prace budowlane czy remontowe muszą uzyskać w kancelarii parafialnej pisemne zezwolenie na wjazd na teren cmentarza, po wcześniejszym potwierdzeniu praw własności do danego grobu i sprawdzeniu ważności opłaty za miejsce.

Dziś o godz. 17 na salce domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych.

Na początku nowego roku szkolnego zapraszamy po Mszy św. do zakrystii chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie przed świętowaniem rocznicy tej uroczystości. Dla rodziców dzieci ze SP nr 2 spotkanie będzie we wtorek 17 września godz. 19 w kościele, a dla rodziców dzieci ze Starej Niedziałki i pozostałych w czwartek 19 września godz. 19 w kościele.

Z kolei grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na cotygodniowe spotkania, które odbywają się  w środy po wieczornej Mszy Św. na plebanii.

Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się – w roli wolontariuszy – w ogólnopolski projekt o nazwie „Szlachetna paczka”, działający również w naszym mieście. Jego celem jest docieranie z pomocą do najbardziej potrzebujących rodzin, które żyją w niezawinionym ubóstwie. Szczegóły na ulotkach rozmieszczonych na stolikach w tylnej naszej świątyni.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim, czyli tzw. Chemika zaprasza wszystkich absolwentów z okazji 50-lecia tej szkoły na zjazd, który odbędzie się 12 X o godz. 15. Szczególowe informacje na stronie internetowej szkoły.

W przyszłą niedzielę 22 września po Mszach Świętych zostanie  przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej”. Zebrane środki będą przekazane na rehabilitację dla dzieci oraz wyposażenie nowopowstałej szkoły w Nowym Zglechowie do potrzeb niepełnosprawnych dzieci.