Uroczystość Narodzenia NMP 8.09.2013

Dziś w naszej parafii uroczystość odpustowa. Główną mszę świętą o godz. 12.30 odprawi ks. prof. Mieczysław Nowak. Po niej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po procesji parafialny festyn. Złożą się na niego różne atrakcje dla dzieci i całych rodzin, m.in.: ogrodowa kawiarenka, zjeżdżalnia dla dzieci, ogród z zabawkami, harcerski pokaz udzielania pierwszej pomocy, prezentacja samochodu strażackiego wraz z wyposażeniem, mierzenie ciśnienia krwi i poziomu cukru, przejażdżki na kucykach, origami, a wieczorem czyli ok. godz. 19 zabawa taneczna. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i zabawy. Od godz. 9 działa również loteria fantowa, z której dochód jest przeznaczony na działalność charytatywną. Serdecznie dziękujemy osobom, które przyniosły fanty na loterię oraz zachęcamy do wzięcia udziału w tej formie wspierania potrzebujących.

Jak widzimy, w naszej świątyni zostały zainstalowane trzy nowoczesne rzutniki multimedialne wraz z odpowiednimi ekranami i kamera. Ułatwią one, jak ufamy, pełniejsze uczestnictwo we mszach świętych osobom stojącym w bocznych nawach kościoła, a także stworzą możliwość wyświetlania filmów i innych materiałów multimedialnych. Początek tej inwestycji dały ofiary złożone przez dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii świętej. Dziękujemy serdecznie naszym parafianom: panu Jackowi Ostrowskiemu i organiście panu Adamowi Adamcowi za ich zaangażowanie w realizację tego dzieła.

Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dziś w czasie mszy św. o godz. 11.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia bezpłatnego biuletynu parafialnego, wyłożonego na stolikach pod chórem. Oprócz tekstów nawiązujących do dzisiejszej uroczystości znajdziemy w nim ważne informacje na temat naszego cmentarza parafialnego, który w ostatnim czasie został uporządkowany pod względem lokalizacji poszczególnych grobów. W biuletynie zamieszczamy adres strony internetowej, na której można w prosty sposób znaleźć zdjęcia każdego grobu, jego dokładne oznaczenie na mapie cmentarza oraz spis zmarłych, pochowanych w danym grobie. Informujemy również, że od dnia jutrzejszego wprowadzamy kontrolę wjazdu pojazdów na teren cmentarza parafialnego. Osoby wykonujące bądź zlecające zakładom kamieniarskim jakiekolwiek prace budowlane czy remontowe muszą uzyskać w kancelarii parafialnej pisemne zezwolenie na wjazd na teren cmentarza, po wcześniejszym potwierdzeniu praw własności do danego grobu i sprawdzeniu ważności opłaty za miejsce. Mamy nadzieję, że wprowadzone zasady spotkają się z akceptacją parafian i ułatwią administrowanie miejscem, na którym spoczywają nasi przodkowie, a które jest wspólną własnością całej naszej parafii.

W najbliższą sobotę – 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30 i 18.

Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego.