21 Niedziela Zwykła

Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, z racji diecezjalnych dożynek, organizowanych w dniu dzisiejszym przez naszą parafię oraz władze samorządowe o godz. 13 na terenie Zespołu Szkół przy ul. Budowlanej 4 ks. arcybiskup Henryk Hoser odprawi uroczystą mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Po mszy św. grochówka wojskowa i festyn. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w tę uroczystość. W związku z dożynkami nie ma w dniu dzisiejszym w naszym kościele mszy św. o godz. 12.30.

Jutro 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30 i 18.

Siostry karmelitanki z Nowych Osin informują, że w najbliższą środę 28 sierpnia w godz. 17.30-21 w ich kaplicy będą relikwie św. Tereski od Dzieciątka Jezus. O godz. 18 w środę zostanie odprawiona msza święta, po niej będzie koncert w wykonaniu młodzieży z Białorusi i po nim do godz. 21 możliwość cichej modlitwy. Siostry zapraszają do nawiedzenia relikwii tej wielkiej świętej.

Zapraszamy wszystkich katechetów z naszej parafii na spotkanie, które odbędzie się za tydzień, w niedzielę 1 IX o godz. 19 na plebanii.

Przypominamy prośbę o przynoszeniu fantów na loterię, która odbędzie się w dniu odpustu, 8 września. Fanty można składać do kosza, który jest wystawiony przed obrazem Miłosierdzia Bożego.