17 Niedziela Zwykła 28.07.2013

Dziś, po każdej Mszy św. modlimy się o bezpieczeństwo na drogach oraz święcimy samochody i inne pojazdy. Zapraszamy wszystkich kierowców, szczególnie tych, którzy nie zdążyli na poświęcenie pojazdu przed wakacjami. Tradycyjnie samochody podjeżdżają do bramy przy ulicy Ogrodowej.

Również dzisiaj, po każdej mszy św. obok zakrystii na zewnątrz kościoła będą zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie na zewnątrz kościoła oraz na stronie internetowej www.bialozlota.org

W czwartek 1 sierpnia będziemy obchodzić 69 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o modlitwie za poległych.

W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W okresie wakacyjnym nie organizujemy w I-sze piątki wyjazdu do chorych.

W pierwszą sobotę sierpnia (3 sierpnia) z Kaplicy Szpitalnej wyruszy piesza pielgrzymka z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Parafii Matki Bożej z Guadalupe w Budach Barcząckich. Zbiórka w kaplicy szpitalnej o godz. 16.00, o godz. 18.00 Msza św. w Budach Barcząckich, powrót po Mszy św.

Za tydzień I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Nie będzie procesji.

Jak zapowiadaliśmy, w przyszłą niedzielę 4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Ok. godz. 15 pielgrzymi bedą uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele, a następnie planowany jest godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek.

Osoby, które mogą dostarczyć produkty potrzebne do przygotowania obiadu lub w jakikolwiek inny sposób pomóc w przyjęciu pielgrzymów proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub w tygodniu do kancelarii.

Między innymi potrzebne będą woda, soki czy ciasta. Wodę można dostarczać na plebanię wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 lub 4 sierpnia rano. Mile widziane będą ciasta własnoręcznie upieczone.

Możliwość zarezerwowania terminu intencji Mszy św. na I-sze półrocze 2014  roku będzie dopiero od poniedziałku 5 sierpnia. Dokładniejsze informacje w przyszłą niedzielę.