16 Niedziela Zwykła 21.07.2013

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 16:00.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych dziś o godz. 17 w salce na plebanii.

Z racji przypadającego w tym tygodniu w czwartek Dnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody i inne pojazdy oraz modlić się o bezpieczeństwo na drogach. Zapraszamy wszystkich kierowców, szczególnie tych, którzy nie zdążyli na poświęcenie samochodu przed wakacjami.

Zbliża się czas pielgrzymek na Jasną Górę. Z Mińska Mazowieckiego, jak co roku, wyruszy grupa Biało-Złota z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną. Zachęcamy do uczestnictwa w niej. Zapisy do grupy Biało-Złotej odbędą się w niedzielę 28 lipca oraz w tygodniu (29.07-03.08) w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakacie na zewnątrz kościoła oraz na stronie internetowej www.bialozlota.org

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 16:00.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych dziś o godz. 17 w salce na plebanii.

W niedzielę 4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Ok. godz. 15 pielgrzymi bedą uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele, a następnie planowany jest godzinny odpoczynek.  Tradycją jest, że parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę, ciasta czy soki. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 lub 4 sierpnia rano.

Osoby, które chciałyby włączyć się w zorganizowanie przyjęcia pielgrzymów proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub w tygodniu do kancelarii.

Ośrodek wypoczynkowy turystyki wiejskiej organizuje w lipcu i sierpniu w Julianowie w gminie Siennica turnusy wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dzieci z rodzicami. Jest to jeden z 2-ch obiektów na Mazowszu wpisanych na listę Hitów Turystyki Wiejskiej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dokładniejsze informacje dla zainteresowanych są wywieszone w gablotach ogłoszeniowych oraz dostępne w zakrystii i kancelarii.