15 Niedziela Zwykła 14.07.2013

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 16:00.

We wtorek 16 lipca przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (tzw. Matki Bożej Szkaplerznej). Z tej okazji, w kaplicy sióstr karmelitanek w Nowych Osinach, codziennie o godz. 18:00 (do wtorku), będzie odprawiana Eucharystia z kazaniem na temat kultu Maryjnego i szkaplerza. W sam dzień uroczystości będzie można przyjąć szkaplerz karmelitański. Siostry karmelitanki z Nowych Osin serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych!

W niedzielę 21 lipca 2013 r. w Siennicy odbędzie się Uroczystość patriotyczno-religijna pt. „ SIENNICA - wrzesień 1939”. Uroczystość jest dedykowana bohaterskim żołnierzom wrześniowym, którzy stoczyli bój o Siennicę 12 września 1939 r.. O godz.11:00 zostanie odprawiona Msza Święta w Kościele p.w. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Siennicy, a po Mszy Świętej będzie miała miejsce inscenizacja potyczki z udziałem około 200 rekonstruktorów wykorzystujących pojazdy i sprzęt wojskowy z tamtych czasów.

Przypominamy, iż zbliża się czas pielgrzymek na Jasną Górę. Z Mińska Mazowieckiego, jak co roku, wyruszy grupa Biało-Złota z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną. Zachęcamy do uczestnictwa w niej. Zapisy do grupy Biało-Złotej odbędą się w niedzielę 28 lipca oraz w tygodniu (29.07-03.08) w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakacie na zewnątrz kościoła oraz na stronie internetowej www.bialozlota.org

W lipcu i sierpniu kiosk przy kościele otwarty będzie w niedziele tylko do godz. 13:30.

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy miłego odpoczynku, Opieki Matki Bożej i szczęśliwych powrotów do domu.