14 Niedziela Zwykła 07.07.2013

Dziś I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Nie będzie procesji.

Jak co roku, w lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych dziś o godz. 17 w salce na plebanii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Najnowsze numery „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć po Mszy św. pod chórem.

We wtorek 16 lipca przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (tzw. Matki Bożej Szkaplerznej). Z tej okazji, w dniach 13-16 lipca (sobota-wtorek), w kaplicy sióstr karmelitanek w Nowych Osinach, o godz. 18:00, będzie odprawiana Eucharystia z kazaniem na temat kultu Maryjnego i szkaplerza. W sam dzień uroczystości będzie można przyjąć szkaplerz karmelitański. Siostry karmelitanki z Nowych Osin serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych!

Mimo tak dużych temperatur pamiętajmy o godnym stroju, gdy przychodzimy na Mszę św. Spotykamy się z Chrystusem Eucharystycznym - nie jest to spotkanie towarzyskie. Strój na Mszy św. jest wyrazem szacunku do Chrystusa i naszej wiary.