12 niedziela Zwykła 23.06.2013

W dniu dzisiejszym na każdej mszy św. modlimy się o bezpieczeństwo dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego, a po liturgii przed bramą kościoła od ul. Ogrodowej święcimy samochody i inne pojazdy.

Dziś o godz. 11 msza św. prymicyjna pochodzącego z naszej parafii ks. Adama Anuszkiewicza.

Msza św. w języku łacińskim dziś o godz. 16.

Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, w dniu dzisiejszym można nabyć z tyłu kościoła w cenie 30 zł albumy z pontyfikatu Jana Pawła II – wcześniej sprzedawane po niemal 80 zł. Mogą one stać się pięknym upominkiem pozwalającym przypomnieć sobie historyczne chwile pontyfikatu polskiego papieża. Sprzedawane albumy stanowią cegiełkę na budowę sanktuarium ku czci Jana Pawła II w Radzyminie. Budowę tę prowadzi ks. Krzysztof Ziółkowski, który w naszej parafii głosił w ostatnim roku adwentowe rekolekcje.

Również w dniu dzisiejszym, po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz.19.00 zapraszamy na spotkanie z Ikoną Trójcy Świętej. Będzie to trzecie spotkanie z cyklu spotkania ze światem ikon, prowadzone przez ojca Aleksandra Jacyniaka, jezuitę, który wprowadza nas w piękno i znaczenie duchowe ikon.

Jutro, w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 6.30, 8, 9.30 i 18. Msza św. o godz. 18 jest mszą zbiorową. Można więc zgłaszać intencje za wszystkich solenizantów, za których będziemy się w tym dniu modlić. W dniu jutrzejszym ks. proboszcz z parafii Św. Jana Chrzciciela i władze naszego miasta zapraszają na festyn z okazji święta patrona Mińska Mazowieckiego. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

Uczestników tegorocznych Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy i wszystkich chętnych zapraszamy na katechezę o modlitwie i wspólną modlitwę uwielbienia w środę po wieczornej Mszy Św.

W piątek 28 czerwca o godz. 8 msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy w tym dniu dyrekcje, nauczycieli i uczniów wraz ze sztandarami szkół na wspólne dziękczynienie Bogu za kończący się rok nauki.

W sobotę 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30 i 18. Zgodnie z wielowiekową tradycją, ofiary złożone w tym dniu na tacę, jako tzw. „świętopietrze” zostaną przekazane na potrzeby Stolicy Apostolskiej. O Godzinie 18 będzie odprawiona Msza św imieninowa w intencji ks. Pawła serdecznie zapraszamy.

W niedzielę 30 czerwca na mszy św. o godz. 12.30 będziemy się modlić w intencji OSP z racji kolejnej rocznicy jej powstania.