11 Niedziela Zwykła 16.06.2013

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii zaprasza wszystkich na Eucharystię dziękczynną w 20-lecie istnienia tej wspólnoty w dniu dzisiejszym o godz.16.00. Eucharystii będzie przewodniczył ks. biskup Marek Solarczyk. Od godz.15.30 przygotowanie do Eucharystii z krótkim filmem o wspólnocie.

Serdecznie dziękujemy panom z Ochotniczej Staży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim za pracę przy rozłożeniu kabli w kościele, które posłużą do uruchomienia multimedialnych rzutników. Przy okazji chcemy ogłosić, że za dwa tygodnie w niedzielę 30 czerwca na mszy św. o godz. 12.30 będziemy się modlić w intencji OSP z racji kolejnej rocznicy jej powstania.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych dziś o godz. 17 w salce na plebanii.

Za tydzień, w ostatnią przedwakacyjną niedzielę po każdej mszy św. będziemy święcić samochody i inne pojazdy oraz modlić się o bezpieczeństwo na drogach. Zapraszamy wszystkich kierowców.

Muzeum Ziemi Mińskiej i Klub Idei zapraszają na wykład o. Jacka Salija, dominikanina pt. Miłość nieprzyjaciół w polskich tradycjach niepodległościowych. Wykład odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca o godz. 18.30 w budynku muzeum przy ul. Okrzei 16.

Liturgiczną służbę Ołtarza (scholanki, sypaczki, bielanki, ministrantów i lektorów) wraz z rodzicami i innymi wspólnotami parafialnymi zapraszamy w sobotę 22 czerwca o godz. 15.00 na wspólną Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku.

Za tydzień w niedzielę 23 czerwca o godz. 11 msza św. prymicyjna pochodzącego z naszej parafii ks. Adama Anuszkiewicza, który wczoraj został wyświęcony na kapłana archidiecezji Białostockiej.

Msza św. w języku łacińskim w niedzielę za tydzień, 23 czerwca o godz. 16.

Również w niedzielę 23 czerwca, po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz.19.00 zapraszamy na spotkanie z Ikoną Trójcy Świętej. Będzie to trzecie spotkanie z cyklu spotkania ze światem ikon, prowadzone przez ojca Aleksandra Jacyniaka, jezuitę, który wprowadza nas w piękno i znaczenie duchowe ikon.

W przyszłą niedzielę można będzie nabyć w przedsionku kościoła po bardzo atrakcyjnej cenie albumy z pontyfikatu Jana Pawła II, stanowiące cegiełkę na budowę sanktuarium ku jego czci w Radzyminie. Budowę tę prowadzi ks. Krzysztof Ziółkowski, który w naszej parafii głosił w ostatnim roku adwentowe rekolekcje.

Ks. Jerzy Danecki, proboszcz z parafii w Wólce Mińskiej zaprasza w przyszłą niedzielę 23 czerwca na siódmy piknik rodzinny, który rozpocznie się po mszy św. o godz. 14.00.
Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.