9 Niedziela Zwykła 2.06.2013

Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, dziś przed kościołami obu warszawskich diecezji zbierane są ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Również dzisiaj o godz. 17 ogólnoświatowa adoracja Najświętszego Sakramentu w jedności z papieżem Franciszkiem przeżywana w ramach Roku Wiary. W naszym kościele czas tej adoracji wypełnią nieszpory o Najświętszym Sakramencie wraz z procesją i specjalnymi rozważaniami, na które serdecznie zapraszamy.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych w dniu dzisiejszym o godz. 17 w sali budynku plebanii.

Zapraszamy na nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj będą one o godz. 17, w następne dni aż do piątku włącznie - bezpośrednio po mszy św. wieczornej. Po nieszporach procesja eucharystyczna i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza w dniu dzisiejszym o godz. 19 do naszej świątyni na koncert muzyki chóralnej zatytułowany „Od chorału do współczesności”.

Spotkanie dla wszystkich katechetów z naszej parafii w najbliższy wtorek 4 marca po nabożeństwie wieczornym i procesji, a więc ok. 19.15.

W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała na mszach świętej błogosławienie wianków wykonanych z ziół i kwiatów

Zapraszamy na jednodniową Pieszą Pielgrzymkę do sanktuarium w Wielgolesie dnia 8 czerwca. Zapisy: piątek (7.06) po wieczornej mszy św. (ok. 19) i w sobotę (8.06) od godziny 7.20 w Parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim. Szczegóły: http://www.bialozlota.org/2013/05/plakat-na-wielgolas.html

W piątek tego tygodnia przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Msze święte tego dnia o godz. 6.30, 8, 9.30, 15 i 18. Kapłani odwiedzą również w tym dniu chorych od godz. 9. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Również w piątek na mszy św. wieczornej będziemy gościli w naszej parafii zespół „Claret Gospel” z Afryki, razem z ojcem Romanem Woźnicą, naszym wielkopostnym rekolekcjonistą. Po nieszporach tego dnia zapraszamy na koncert w wykonaniu tego zespołu. Ofiary zebrane w czasie koncertu zostaną przeznaczone na misje afrykańskie.

Siostry Loretanki zapraszają w najbliższą sobotę 8 czerwca rodziny z dziećmi do sanktuarium w Loretto nad Liwcem na spotkanie z Aniołem Stróżem. Program spotkania na plakacie przed kościołem.

Zapowiedzi: Nasz parafianin, diakon Adam Artur Anuszkiewicz, odbywający studia w seminarium Archidiecezji Białostockiej przygotowuje się do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu. Święcenia zaplanowane są na dzień 15 czerwca tego roku. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w przyjęciu święceń proszony jest o kontakt z ks. proboszczem. Naszego parafianina, diakona Adama Anuszkiewicza polecamy modlitwom wszystkich parafian.

Jak ogłaszaliśmy, w związku z rozpoczęciem układania kostki brukowej na głównych alejkach, stanowiących najważniejsze ciągi komunikacyjne cmentarza parafialnego, na niektórych grobach pojawiły się kartki z prośbą o pilne zgłoszenie się do ks. proboszcza. Prosimy o zastosowanie się do tej prośby.