Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej 30.05.2013

Dziś msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30, 11 i 18. Po mszy św. o godz. 11 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie natomiast mszy św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza zespoły liturgiczne do czynnego włączenia się w procesję.

Od dzisiaj przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj będą one o godz. 17, w piątek i sobotę bezpośrednio po mszy św. wieczornej. Od piątku nieszpory będą połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W trakcie nieszporów w czwartek i piątek będzie śpiewana litania loretańska do Matki Bożej, a od soboty 1 czerwca litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ministrantów, lektorów, rodziców oraz inne osoby wyjeżdżające na obóz ks. Kamil zaprasza w sobotę 1 czerwca na mszę św. o godz:18.00, a następnie na spotkanie na sali parafialnej.

Papieska organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche im Not) organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a więc: komputerów, telewizorów, sprzętu AGD itp. Sprzęt ten, zalegający w naszych domach, można dostarczyć na parking przed plebanią, od ul. Kościelnej w sobotę 1 czerwca w godz. 10-14. Dochód uzyskany ze zbiórki tego sprzętu posłuży finansowaniu projektów wspierania Kościoła w biednych krajach naszego kontynentu.

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, za tydzień, w pierwszą niedzielę czerwca przed kościołami obu warszawskich diecezji będą zbierane ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W najbliższą niedzielę o godz. 12.30 msza św. z racji jubileuszu 25-lecia kapłaństwa ks. proboszcza.

Również w najbliższą niedzielę o godz. 17 ogólnoświatowa adoracja Najświętszego Sakramentu w jedności z papieżem Franciszkiem przeżywana w ramach Roku Wiary. W naszym kościele czas tej adoracji wypełnią nieszpory o Najświętszym Sakramencie wraz z procesją i specjalnymi rozważaniami, na które serdecznie zapraszamy.

Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza w niedzielę 2 czerwca o godz. 19 do naszej świątyni na koncert muzyki chóralnej zatytułowany „Od chorału do współczesności”. Tego samego dnia o godz. 10.00 w auli szkoły podstawowej nr 6 wystąpią chóry szkolne, natomiast o godz. 15 w parku miejskim w tzw. zielonym domku będzie występ pieśni ludowej.

Zapraszamy na jednodniową Pieszą Pielgrzymkę do sanktuarium w Wielgolesie dnia 8 czerwca. Zapisy: piątek (7.06) po wieczornej mszy św. (ok. 19) i w sobotę (8.06) od godziny 7.20 w Parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim. Szczegóły na plakacie na zewnątrz kościoła oraz na stronie internetowej.

W związku z rozpoczęciem układania kostki brukowej na głównych alejkach, stanowiących najważniejsze ciągi komunikacyjne cmentarza parafialnego, na niektórych grobach pojawiły się kartki z prośbą o pilne zgłoszenie się do ks. proboszcza. Prosimy o zastosowanie się do tej prośby.