Uroczystość Zesłania Ducha Świetego

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To trzecie, co do ważności święto roku liturgicznego, kończące czas paschalny i jednocześnie okres komunii świętej wielkanocnej. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły roku liturgicznego.

Dziś na mszy św. o godz. 11 pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I komunii świętej. Od jutra do piątku dzieci te będą przeżywały swój biały tydzień w trakcie mszy św. o godz. 18.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie otrzymają sakrament Chrztu świętego będzie w dniu dzisiejszym o godz. 17 w budynku plebanii.

Jutro Święto Maryi, Matki Kościoła. Msze św. tego dnia w naszym kościele, jak w każdy dzień powszedni.

W tym tygodniu w piątek i sobotę w naszym mieście będzie się odbywało święto lotnicze. W piątek 24 maja o godz. 19.30 w naszym kościele uroczysta msza święta. O godz. 21 przy pomniku lotników pokaz sztucznych ogni. W sobotę 25 maja od godz. 9 w bazie lotnictwa taktycznego pokaz akrobacji lotniczych i inne atrakcje. Tego dnia od. Godz. 8.30 co 15 minut specjalne autobusy będą woziły chętnych na trasie: dworzec PKP – ul. Kazikowskiego – 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego – os. Serbinów – lotnisko w Janowie.

Za tydzień w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Podobnie jak dziś na mszy św. o godz. 11 druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I komunii świętej. Tak, jak przed tygodniem, ze względu na dużą ilość dzieci prosimy osoby nie związane z ta uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin mszy świętych. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w najbliższy piątek 24 maja od godz. 15.

Również w przyszłą niedzielę 26 maja w Warszawie będzie się odbywał marsz dla życia i rodziny. Szczegóły na temat marszu na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem.