5 niedziela wielkanocna 28.04.2013

Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, z racji przedłużonego w tym roku sezonu grzewczego, w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

Dziś na mszy o godz. 11 rocznica I komunii świętej.

Jeszcze do jutra można oglądać przy naszym kościele plenerową wystawę fotografii, zatytułowaną: „Warto być Polakiem”. Dziękujemy p. Sławomirowi Mochowi, właścicielowi firmy pogrzebowej „Exitus” za transport i rozstawienie plansz z fotografiami składających się na tę wystawę.

W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej w dni powszednie będą w naszym kościele bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.

W środę 1 maja msze św.  w naszym kościele jak w dzień powszedni.

W piątek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 6.30, 8, 9.30, 11 i 18. Natomiast o godz. 12 msza święta z udziałem władz miasta przy pomniku Konstytucji 3 Maja. Nabożeństwo majowe w kościele po mszy św. o godz. 18. Tego dnia, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje post piątkowy.

Z racji przypadającej 3 maja uroczystości wizyta pierwszopiątkowa kapłanów u chorych z komunią świętą w tym miesiącu będzie wyjątkowo 10 maja.

Zapraszamy nowe dziewczęta  z klas 1,  0  i  młodsze do sypania kwiatów na procesji,  a dziewczęta - szczególnie z klas trzecich  zapraszamy do Bielanek.  Spotkanie z siostrą i próba dla tych dzieci będzie w przyszłą niedzielę 5 maja po Mszy świętej o godz. 11.00

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w listopadzie tego roku. Szczegółowe informacje na ten temat w zakrystii bądź u ks. proboszcza.