2 Niedziela Wielkanocy Święto Miłosierdzia Bożego – 7 IV 2013

Również dziś w naszym mieście jest obchodzone święto 7 Pułku Ułanów Lubelskich. O godz. 12.30 będzie uroczysta msza św. w naszym kościele, a następnie defilada kawalerii i uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości, m.in. piknik kawaleryjski i pokaz musztry paradnej. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Z kolei po mszy św. wieczornej w dniu dzisiejszym w naszym kościele koncert orkiestry dętej z zaprzyjaźnionego miasta Lacey w USA na który serdzecznie zapraszamy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tych dwóch wydarzeń w rozwinięciu ogłoszeń

Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia Bożego.
Godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia, koronka, adoracja i procesja.
Godz. 16.00 - Uroczysta Msza św. zbiorowa

W dniu dzisiejszym za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem można uzyskać odpust zupełny.

Dziś o godz.17:00 na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci mają być ochrzczone w najbliższym czasie.

Jutro, w poniedziałek będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca ze względu na przypadający wówczas Wielki Tydzień. Jest to również dzień obchodzenia świętości życia ludzkiego. Zapraszamy na msze św. w dniu jutrzejszym o godz. 6.30, 8, 9.30 i 18.

W środę 10 kwietnia przypada trzecia rocznica katastrofy smoleńskiej. Tego dnia msza św. w intencji Ojczyzny, wraz z modlitwami za poległych w katastrofie o godz. 7. Po niej uroczystości przy skwerze prezydenta Kaczorowskiego.

Zapraszamy chętnych na drugie spotkanie Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy, które odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.

Ministrantów, lektorów wraz z rodzicami zapraszamy w sobotę 13 kwietnia na Mszę św. o godz. 18,00 i potem na spotkanie w sali na plebanii.

Są jeszcze wolne miejsca na 5-dniową pielgrzymkę autokarową na Litwę w dniach 10-14 czerwca śladami św.  siostry Faustyny, bł. Ks. Michała Sopoćki i bł. Jana Pawła II. Zainteresowanych zapraszamy po więcej informacji do zakrystii lub do kancelarii.

Muzeum Ziemi Mińskiej i Gimnazjum nr 1 zapraszają na spektakl plenerowy poświęcony Katyniowi, który odbędzie się 12 kwietnia o godz. 20 na skwerze przy rondzie Józefa Hallera.

Ks. Abp Henryk Hoser, ordynariusz naszej diecezji, zaprasza na spotkanie ewangelizacyjne z ks. Johnem Bashobora, które odbędzie się na stadionie narodowym w Warszawie 6 lipca b.r. Ks. Bashobora z Ugandy wielokrotnie już bywał w Polsce prowadząc rekolekcje z posługą uzdrowienia. Na tegoroczne spotkanie złożą się m.in. konferencje, modlitwa, Msza święta oraz adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie. Wszelkie informacje oraz zapisy na spotkanie są dostępne na stronie internetowej www.JezusNaStadionie.pl