Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 III 2013

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, panu organiście, panu kościelnemu, ks. Kamilowi i siostrze Melanii oraz wszystkim panom, którzy wykonali dekoracje ołtarza wystawienia czyli tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego, chórowi, scholii, lektorom, ministrantom, bielankom, sypaczkom, asyście kościelnej i osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony w procesji rezurekcyjnej, panom ze straży pożarnej. Wszystkim serdeczne: Bóg zapłać.

Parafialny Zespół Caritas składa również serdecznie podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję świątecznej pomocy dla najuboższych. Ofiarodawcom żywności składanej do koszy, datków pieniężnych do puszki i skarbonek wielkopostnych oraz parafianom, którzy przygotowali paczki i wolontariuszom Caritas. Dostarczyliśmy 119 paczek rodzinom i ludziom samotnym. Łącznie z pomocy skorzystało 342 osoby. Część trwałych produktów zebranych w Biedronce została przekazana na pomoc dla Syrii, gdzie toczy się wojna domowa. Serdecznie dziękujemy Pani Monice Sobiech oraz Panom – Piotrowi Bielickiemu, Robertowi Ślusarczykowi i Pawłowi Rudnickiemu, którzy paczki rozwozili.

Zapraszamy na nieszpory w dniu dzisiejszym o godz. 17, kończące obchody Triduum Paschalnego.

Jutro Msze św. według porządku niedzielnego - taca tradycyjnie na KUL.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą tego dnia chorych od godz. 9.

Przez cały tydzień Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.

Przyszła Niedziela to Uroczystość Miłosierdzia Bożego.
Godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia, koronka, adoracja i procesja.
Godz. 16.00 - Uroczysta Msza św. zbiorowa

W przyszłą niedzielę 7 kwietnia w naszym mieście będzie obchodzone święto 7 Pułku Ułanów Lubelskich. O godz. 12.30 będzie uroczysta msza św. w naszym kościele, a następnie defilada kawalerii i uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości, m.in. piknik kawaleryjski i pokaz musztry paradnej. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Tego samego dnia, po mszy św. wieczornej w naszym kościele koncert orkiestry dętej z zaprzyjaźnionego miasta Lacey  w USA.

Jak pisaliśmy w biuletynie przed tygodniem ks. proboszcz organizuje pielgrzymkę do Ziemi świętej w listopadzie tego roku. Jest to pielgrzymka dla Ruchu Światło – Życie, ale ponieważ są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy też chętnych z naszej parafii. Szczegółowe informacje na ten temat w zakrystii.