XIX Niedziela Zwykła - 10 sierpnia 2008 r.

1. W dniu dzisiejszym od godz. 15.00. przed Miejskim Domem Kultury odbędzie się kolejny Piknik Rodzinny „PIJ MLEKO – ZAJEDZIESZ DALEKO”. Dokładny plan pikniku wywieszony jest w gablotach ogłoszeniowych.

2. W piątek 15 sierpnia przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA Najświętszej Maryi Panny. Msze św. 6.30., 8.00., 9.30., 11.00., 12.30. i 18.00. (wakacyjny porządek niedzielny- nie ma Mszy św. o godz. 15.00). Jest to Uroczystość głównej Patronki Diecezji Warszawsko-Praskiej – MATKI BOŻEJ ZWYCIĘSKIEJ. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu jest dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych.

3. W przyszłą niedzielę 17 sierpnia przypada 88 rocznica Bitwy Warszawskiej i 8 rocznica Koronacji obrazu „Naszej” Matki Bożej Hallerowskiej. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona w naszym kościele o godz.18.00. Po Mszy św. dalszy ciąg uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości i w Miejskim Domu Kultury. Dokładny plan Uroczystości jest wywieszony w gablotach ogłoszeniowych.

4. Spotkanie i próba scholi i chóru przed tymi uroczystościami - w sobotę 16 sierpnia o godz. 17.00.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przyjęcie Pielgrzymki Łomżyńskiej w naszej parafii w ubiegły poniedziałek. Hojność i zaangażowanie wielu parafian przeszło najśmielsze oczekiwania. Przygotowanego jedzenia i napojów wystarczyłoby na przyjęcie o wiele większej grupy. To co zostało przewieziono na nocleg do Zamienia, do Domu Opieki i do najuboższych rodzin naszej parafii. Oddzielne podziękowania kierujemy do władz naszego miasta i pani dyrektor MDK-u. Msza św. w intencji wszystkich, którzy włączyli się w przyjęcie pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę 31 sierpnia o godz. 12.30.