XII Niedziela Zwykła - 22 czerwca 2008 r.

1. Jak było ogłaszane w ubiegłą niedzielę, dziś po każdej Mszy św. będzie poświecenie samochodów, motorów, rowerów na rozpoczęcie okresu wakacyjno-urlopowego. Tradycyjnie pojazdy będą podjeżdżały od strony ulicy Ogrodowej.

2. Spotkanie dla rodziców uczniów klas drugich gimnazjum, którzy chcieliby, aby ich dzieci przystąpiły do Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku, odbędzie się dziś o godz. 17.00 w kościele.

3. We wtorek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 18.00 będzie odprawiona zbiorowa Msza św. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Św. Jan Chrzciciel jest patronem naszego miasta. O godz. 17.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku bp Kazimierz Romaniuk odprawi Uroczystą Mszę św. z udziałem władz samorządowych naszego miasta. Po Mszy św. będzie Piknik Świętojański z wieloma atrakcjami. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

4. W przyszła niedzielę przed Pałacem odbędzie się koncert z udziałem naszego chóru, chóru Mińskiego Towarzystwa Muzycznego, solistów Teatru Wielkiego, orkiestry, zespołu "Dąbrówka". W programie min. fragment opery STRASZNY DWÓR Stanisława Moniuszki. Początek koncertu w przyszłą niedzielę o godz. 21.00.

5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie.

6. Informujemy, iż decyzją władz naszej diecezji ks. Artur Zawadka został zwolniony z obowiązków wikariusza w naszej parafii i mianowany wikariuszem w parafii Zesłania Ducha św. w Ząbkach. Dziękując ks. Arturowi za roczną pracę wśród nas, życzymy wielu łask, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowej placówce.