IX Niedziela Zwykła - 25 maja 2008 r.

1. W dniu wczorajszym STOLICA APOSTOLSKA ogłosiła, że nowym BISKUPEM naszej diecezji będzie Ks. Arcybiskup Henryk Hoser. Nowego Ks. Biskupa polecamy opiece Matki Bożej Zwycięskiej - Patronki naszej Diecezji, Matce Bożej Hallerowskiej i modlitwom wszystkich parafian.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 12.30 ks. Emil Parafiniuk odprawi w naszym kościele Mszę św. Prymicyjną i udzieli wszystkim Prymicyjnego Błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.

3. Dziś o godz. 17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE, PROCESJA, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Serdeczna prośba do rodziców dziewczynek, które przestały już sypać kwiatki w procesji, aby przyniosły stroje liturgiczne dla innych "sypaczek".

4. Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do przygotowania ołtarzy i procesji w Uroczystość BOŻEGO CIAŁA.

Przypominamy, iż w niedzielę 1 czerwca o godz. 12.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie ołtarzy i procesji Bożego Ciała, a także ich rodzin.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza w dniu dzisiejszym na kiermasz katolickiej książki i prasy, podczas którego przewidziane są również inne punkty programu związane ze zbliżającym się Dniem Matki. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję.

6. Jutro DZIEŃ MATKI. W czasie każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji wszystkich matek.

7. We wtorek 27 maja o godz. 18.00 ks. Infułat Jan Byrski udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

8. W środę o godz. 18.00 odprawią Mszę św. Prymicyjną i udzielą specjalnego błogosławieństwa w naszym kościele księża, którzy mieli praktyki kleryckie w naszej parafii. Serdeczne zapraszamy.

9. W czwartek zakończenie OKTAWY BOŻEGO CIAŁA. Po Mszy św. o godz. 18.00 NIESZPORY, poświęcenie kwiatów i ziół i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

10. W piątek UROCZYSTOŚĆ SERCA JEZUSOWEGO.

Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 18.00.

Po Mszy św. o godz. 18.00 Procesja Eucharystyczna.

11. W przyszłą niedzielę zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę ŚWIĄTYNI BOŻEJ OPATRZNOŚCI w Warszawie.

12. W 30 rocznicę wyboru Polaka na Stolicę Piotrową, organizujemy dziękczynną pielgrzymkę do Włoch. Termin pielgrzymki od 1-9 sierpnia 2008 roku.

Trasa: Wenecja, Loreto, Lanciano- Sanktuarium cudu Eucharystycznego, Gaezzano (Dżezano)- Sanktuarium M. B. Dobrej Rady- patronki nowej parafii w Wólce Mińskiej, Rzym i Watykan, Sanktuarium Św. Ojca Pio w S. Giovanni Rotondo, Asyż, Monte Casino, San Marino. Koszt całkowity: 1900 zł + 60 Euro.

Zapisy od jutra w kancelarii parafialnej oraz u księdza Artura.

Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w kwocie 300 zł.

13. Wyjazd dzieci I- Komunijnych do Niepokalanówa 28 maja w środę - zbiórka 7.50. Prosimy nie ubierać dzieci w stroje komunijne, planowany powrót po 17.00.

Uwaga: należy dziś dostarczyć do zakrystii nr PESEL.

W związku z dużym zainteresowaniem (do tej pory zgłosiło się ok. 130 osób) chcemy wynająć trzeci autokar prosimy o zgłaszanie się jeszcze tylko dziś na listę dodatkową, zarówno dzieci jak i członkowie rodzin ( np. rodzice)

14. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.00. na plebani- prosimy przynieść podpisane na odwrocie zdjęcia do legitymacji.

15. Wyjazd wakacyjny ministrantów od 1- 8 lipca, Drezno, Praga, Wrocław, Karpacz- 700 zł- jest kilka wolnych miejsc dlatego od dziś można zgłaszać również chłopców nie będących ministrantami. Zapisy i informacje u Ks. Artura