XXVIII Niedziela Zwykła - 12 października 2008 r.

1. Dziś przeżywamy VIII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Jan Paweł II wychowawca młodzieży”. Po Mszy św. przed kościołem młodzież zbiera do puszek ofiary na fundusz stypendialny dla najzdolniejszej młodzieży z ubogich rodzin.

2. We wtorek o godz. 8.30 w naszym kościele odprawiona będzie uroczysta Msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej z poświęceniem „Dębów Pamięci” – dla uhonorowania przypisanych im polskich oficerów zamordowanych przez NKWD. Modlić się będziemy również w intencji pracowników oświaty z terenu gminy Mińsk Mazowiecki.

3. W czwartek przypada 30-ta rocznica wyboru Jana Pawła II. W tym dniu o godz. 9.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar pontyfikatu Jana Pawła II i o Jego rychłą beatyfikację. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Różaniec o godz. 17.15 poprowadzi młodzież z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II

4. Natomiast w dniach 18 i 19 października (sobota i niedziela) - z okazji 30-tej rocznicy wyboru Ojca św. Jana Pawła II, jest pielgrzymka autokarowa do KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ, WADOWIC, KRAKOWA, ŁAGIEWNIK. Obiadokolacja, nocleg i śniadanie u księży Pallotynów w Wadowicach. Całkowity koszt wyjazdu 170 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd w sobotę o godz. 6.00 z parkingu za kościołem.

5. W przyszła niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby misji.

6. Rozpoczyna się przygotowanie do bierzmowania uczniów klas trzecich gimnazjalnych. Pierwsza katecheza dla kandydatów i ich rodziców w czwartek 23 października od 19.00 do 20.30 w kościele. Do tego czasu trwają zapisy, prowadzone przez katechetów. Młodzież ucząca się poza naszą parafią zapisuje się w kancelarii.

7. Parafialny Zespół Caritas ma do oddania mleko w proszku dla dzieci chorych na skazę białkową, (dzieci starszych niż 4 miesiące). Po mleko można zgłosić się dziś do księdza Konrada.

8. W kancelarii przyjmujemy na WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH. (Jednorazowe – czytane 1 lub 2 listopada, roczne – czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 12.30 i Mszę listopadową – odprawianą codziennie przez cały listopad).