XXX Niedziela Zwykła - 26 października 2008 r.

1. Przypominamy, że Powiat Miński i Mińskie Towarzystwo Muzyczne wraz z Chórem Kameralnym zapraszają na koncert w ramach Festiwalu Muzyki Chóralnej do naszego kościoła w dniu dzisiejszym na godz. 19.00. Program koncertu podano na afiszach.

2. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: 
a) jednorazowe - czytane 1 listopada na cmentarzu o godz. 12.30 lub 2 listopada o godz. 17.00 w kościele.
b) roczne - czytane w niedziele przed Mszą Św. o godz. 12.30.
c) Msza listopadowa - odprawiana codziennie przez cały miesiąc o godz. 8.00 w kościele, a 1 listopada o godz. 13.15 na cmentarzu. 
Dziś po każdej Mszy św. ksiądz przyjmuje na wypominki przy stoliku przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu siostra w kancelarii.

3. W sobotę 1 listopada przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. w kościele będą odprawiane o godz.: 6.30., 8.00., 9.30., 11.00,. i 18.00,. O godz. 12.30 od bramy cmentarnej rozpocznie się procesja po cmentarzu połączona z czytaniem wypominek jednorazowych. Około godz. 13.15., na cmentarzu rozpocznie się Msza św. za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Po Mszy św. będzie możliwość poświęcenia nowych pomników na cmentarzu.

4. W przyszłą niedzielę 2 listopada przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. (Porządek Mszy św. niedzielny). Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkie zespoły liturgiczne.

5. Natomiast o godz.17.00 w kościele Nabożeństwo Żałobne za zmarłych (5 stacji), połączone z czytaniem wypominek jednorazowych . Nie będzie konferencji dla rodziców i chrzestnych.!!!

6. Przypominamy, że w dniu 2 listopada można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary, będąc w stanie Łaski Uświęcającej. (Odp. nr 67). Natomiast dniach od 1 do 8 listopada włącznie codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie). Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. (Odp. nr 13).

7. W zakrystii można odebrać wspólne zdjęcie z pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Krakowa - „przed OKNEM PAPIESKIM”.

8. W sklepiku można nabyć okolicznościowe, kolorowe kalendarze na rok 2009 wydane z okazji 30-tej rocznicy wyboru na Jana Pawła II. Cena 4 zł.