Uroczystość Wszystkich Świętych - 01 listopada 2008 r.

1. W dniu dzisiejszym Msze św. w kościele będą odprawiane o godz.: 6.30., 8.00., 9.30., 11.00.,18.00.

O godz. 12.30 od bramy cmentarnej rozpocznie się procesja po cmentarzu połączona z czytaniem wypominek jednorazowych.

Około godz. 13.15., na cmentarzu rozpocznie się Msza św. za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

Po Mszy św. będzie możliwość poświęcenia nowych pomników na cmentarzu.

2. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych:
a) jednorazowe - czytane 1 listopada na cmentarzu o godz. 12.30 lub 2 listopada o godz. 17.00 w kościele.
b) roczne - czytane w niedziele przed Mszą Św. o godz. 12.30.
c) Msza listopadowa - odprawiana codziennie przez cały miesiąc o godz. 8.00 w kościele, a 1 listopada o godz. 13.15 na cmentarzu.
Dziś po każdej Mszy św. ksiądz przyjmuje na wypominki przy stoliku przy wyjściu z kościoła.

3. Jutro, w niedzielę 2 listopada przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. (Porządek Mszy św. niedzielny).
Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkie zespoły liturgiczne.

4. Natomiast o godz.17.00 w kościele Nabożeństwo Żałobne za zmarłych /5 stacji/, połączone z czytaniem wypominek jednorazowych .

5. Jutro nie będzie konferencji dla rodziców i chrzestnych.!!!

6. Przypominamy, że w dniu 2 listopada można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary, będąc w stanie Łaski Uświęcającej. (Odp. nr 67).

7. Natomiast dniach od 1 do 8 listopada włącznie codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie). Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. (Odp. nr 13).