Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - 02 listopada 2008

1. (Porządek Mszy św. niedzielny).

Jest to również pierwsza niedziela miesiąca.

Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkie zespoły liturgiczne.

2. Natomiast o godz.17.00 w kościele Nabożeństwo Żałobne za zmarłych /5 stacji/, połączone z czytaniem wypominek jednorazowych .

3. Dziś nie będzie konferencji dla rodziców i chrzestnych!!!

4. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych:

a) jednorazowe - czytane 1 listopada na cmentarzu o godz. 12.30 lub 2 listopada o godz. 17.00 w kościele.

b) roczne - czytane w niedziele przed Mszą Św. o godz. 12.30.

c) Msza listopadowa - odprawiana codziennie przez cały miesiąc o godz. 8.00 w kościele, a 1 listopada o godz. 13.15 na cmentarzu.

Dziś po każdej Mszy św. ksiądz przyjmuje na wypominki przy stoliku przy wyjściu z kościoła.

5. Przypominamy, że w dniu 2 listopada można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary, będąc w stanie Łaski Uświęcającej. (Odp. nr 67).

6. Natomiast dniach od 1 do 8 listopada włącznie codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie). Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. (Odp. nr 13).

7. W tym tygodniu, z racji I-go czwartku miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

8. W piątek przypada I-szy piątek miesiąca. Kapłani będą odwiedzać chorych od godz. 9.00.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Przełom" w Mińsku Mazowieckim

10. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się KONCERT - ARCYDZIEŁA MUZYKI CHÓRALNEJ w wykonaniu CHÓRU KATEDRY WARSZAWSKO-PRASKIEJ "MUSICA SACRA" - pod dyrekcją PAWŁA ŁUKASZEWSKIEGO.

Koncert ten jest pod patronatem Starosty Mińskiego i Mińskiego Towarzystwa Muzycznego.

Serdecznie zapraszamy.