VII Niedziela Zwykła - 22 lutego 2009 r.

1. W najbliższą środę - Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post.

Msze św., z posypaniem głów popiołem, będą odprawiane o godz. 6:30, 8:00, 9:30, a po południu o 16:00, 18:00 i 20:00.

Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły - wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta.

Przypominamy, że:
W każdy piątek Wielkiego Postu: o godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego z Mszą Święta.
  • ok. godz. 16.00 - Droga Krzyżowa z udziałem dorosłych.
  • o godz. 17.00 - Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
  • o godz. 18.00 - Msza Święta.
  • ok. godz. 18.30 - Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych
W każdą niedzielę Wielkiego Postu:
  • o godz. 17.15 - Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, nauką pasyjną i procesją. Zapraszamy więc na pierwsze Gorzkie Żale.

2. W przyszłą niedzielę O godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być chrzczone w najbliższym czasie.
3. W poniedziałek 2 marca o godz. 19.00 rozpocznie się tzw. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
4. Informujemy, że w ubiegłą niedzielę w zbiórce dobrych serc w akcji

"HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE"
Ofiarność parafian przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Zebrali 10.121zł dziesięć tysięcy sto dwadzieścia jeden złotych i 12 dwanaście euro.
Kwota ta zasili konta dwóch placówek: Hospicjum Domowego Caritas w Mińsku oraz Hospicjum Stacjonarnego w Wołominie, prowadzonego przez Księży Orionistów. Wiemy już, że hospicjum mińskie za przekazaną kwotę 5 tysięcy złotych kupi koncentrator tlenu - przenośne urządzenie umożliwiające podawanie tlenu w warunkach domowych. Pozostała część zebranej kwoty trafi do Wołomina, gdzie rozpoczęto niedawno remont placówki. Dokładniejsze informacje, podziękowania, można odczytać na tablicach ogłoszeniowych.