XXXIV Niedziela Zwykła - 23 listopada 2008 r.

1.W dni dzisiejszym przypada UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – święto patronalne SŁUŻBY LITURGICZNEJ.
Jest to również ostatnia niedziela roku liturgicznego.
Na Mszę św. o 9.30 serdecznie zapraszamy całą służbę liturgiczną, rodziców i najbliższych.

2. Również dziś o godz.17.00, ks. Arcybiskup Henryk Hoser SAC odprawi Mszę św. i poświęci kaplicę i dzwony w Wólce Mińskiej.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent - czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na budowę kościoła w Wólce Mińskiej.

4. Informujemy, że nikt z parafii nie uzyskał zgody do roznoszenia opłatków po domach na terenie naszej parafii. Siostry Loretanki od przyszłej niedzieli będą rozprowadzać opłatki w kościele lub w swoim domu zakonnym. Supermarkety, czy inne sklepy nie są miejscem zaopatrywania się w opłatki.

5. Stołówka dla ubogich, prowadzona w naszym mieście przez diecezjalną Caritas, zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ofiarowanie każdej ilości ziemniaków. Można je przywozić przez cała dobę na ulicę Graniczną 18. Z góry dziękujemy.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na Kiermasz Adwentowy. Już za tydzień, 30 XI, po każdej Mszy świętej, przed kościołem będzie można zakupić świece Caritas, bożonarodzeniowe pocztówki, ozdoby choinkowe i nie tylko.

7. Warsztat Terapii Zajęciowej z ul. Wyszyńskiego, w którym uczestniczą również nasi parafianie, zaprezentuje swoje osiągnięcia.

Przedstawiciele tzw. "budowlanki" będą zbierać środki na rehabilitację swojego kolegi, ciężko poszkodowanego w wypadku samochodowym.

Kiermasz będzie się odbywał w każdą z czterech niedzieli Adwentu.

Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w organizację przedsięwzięcia, zapraszamy na dyżury - w piątki od 16 do 18 na plebanii.

8. 25.11.2008 r. we wtorek o godz. 18.30 odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 2 z klas II a, b, c i d oraz Szkoły Podstawowej nr 6. Zebranie odbędzie się w kościele. Na zebranie rodzice przychodzą wraz z dziećmi.

9. 27.11.2008 r. w czwartek o godz. 18.30 odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 2, z klas II e, f, g oraz Szkoły Podstawowej nr 5 i 1. Zebranie odbędzie się w kościele. Na zebranie rodzice przychodzą wraz z dziećmi.

10. Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii ma bogatą tradycję.

• Zapewne wielu z was pamięta procesje i uroczystości z licznym udziałem Bielanek, Ministrantów i dziewcząt sypiących kwiaty. Powinno nam wszystkim zależeć, aby nadal tak było.

Same dobre chęci dzieci nie wystarczą. Potrzebne jest zaangażowanie i pomoc rodziców, babci czy dziadka, którzy zachęcą i przyprowadzą na spotkanie.

• Wszystkie dziewczęta, które służą już Panu Jezusowi jako Bielanki i Sypaczki oraz te, które chciałyby nimi zostać zapraszamy na spotkanie z siostrą w przyszłą niedzielę 30 listopada po Mszy świętej o godz. 11 do salki na plebanii.

• Dzieci, które chciałyby należeć do Scholi i śpiewać na Mszy świętej zapraszamy na próby w każdą sobotę o godz. 11.30.

Z takich właśnie dzieci przez 24 lata wyrósł nam Chór parafialny, który pomaga nam wielbić Pana Boga. Zapraszamy szczególnie panów. Wiemy, że wielu parafian jest obdarzonych dobrym głosem, ale wciąż brakuje im odwagi...

• Kapłani i Siostry nic nie zrobią bez waszego zrozumienia, zaangażowania i troski o dobro i rozwój duchowy naszej wspólnoty parafialnej. Pomyślmy, czy rzeczywiście my i nasze dzieci nie moglibyśmy znaleźć trochę czasu i czynnie włączyć się w parafialną Służbę Liturgiczną.