II Niedziela Adwentu - 07 grudnia 2008 r.

1. Rozpoczynamy PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, które zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią poprowadzi ks. Andrzej Żelazo - egzorcysta, który głosił kazania w naszej parafii w dniu odpustu. Dokładny plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach ogłoszeniowych.

2. Dziś z okazji I-szej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wewnątrz kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkie zespoły liturgiczne.

3. Dziś o godz.17.00 spotkanie dla chrzestnych i rodziców, których dzieci mają być chrzczone w najbliższym czasie. W przyszłą niedzielę chrzty będą w czasie Mszy św. o godz.11:00.

4. W dniu dzisiejszym w całej Polsce przed kościołami odbywa się zbiórka do puszek w ramach pomocy katolikom na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Jutro przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny.
Dodatkowo o godz.12:00 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa w tzw. "Godzinie Łaski". Intencje na tę Mszę św. przyjmowane będą w zakrystii.
W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Przypominamy, że przez cały Adwent RORATY w naszej świątyni odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.30.
Następne Msze św. będą o godz. 7.30, 8.00 i 18.00.'

7.Przypominamy również, że w związku z organizacją paczek bożonarodzeniowych dla osób potrzebujących pomocy, tradycyjnie w kościele ustawiony jest KOSZ ADWENTOWY, do którego można będzie składać dary serca. Dary można również przekazywać osobiście do zakrystii.

Taca w czasie RORAT będzie przeznaczona również na ten cel.

8. W sobotę 13 grudnia o godz. 8:00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego w 27-tą rocznicę jego ogłoszenia.

9. Wszystkie Bielanki zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 14 grudnia po Mszy Św. o godz. 11.00 do salki na plebani. W czasie tego spotkania omówione będą sprawy bieżące i przedświąteczne. Obecność obowiązkowa! Zapraszamy również do grona Bielanek dziewczynki, które pragną włączyć się do Liturgicznej Służby Ołtarza Dziewcząt.

10. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa, taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszego Warszawsko – Praskiego Seminarium Duchownego.

11. Również w przyszłą niedzielę o godz. 12:30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji OJCZYZNY i NSZZ "SOLIDARNOŚĆ". Wcześniej - o godz.11:00 przed siedzibą policji przy ul. St. Kard. Wyszyńskiego odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej NSZZ "SOLIDARNOŚĆ", przemarsz do ronda przy ul. Budowlanej, nadanie rondu nazwy NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" i przemarsz do kościoła.

12. O godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek Włodzimierza Nachornego i Bogdana Loebla, w wykonaniu artystów scen polskich. Dokładniejsze informacje na afiszach przed kościołem.

13. Osoby, które w 2008 r. obchodziły swoje małżeńskie jubileusze (5, 10, 15...) i chciałyby wspólnie modlić się w Niedzielę św. Rodziny, tj. 28 grudnia na Mszy św. o godz.12:30, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o szybkie zgłoszenia - chodzi o zamówienie odpowiedniej ilości pamiątek.

14. W zakrystii lub w kancelarii prosimy zgłaszać chorych, których księża odwiedzą w najbliższy piątek od godz. 9:00. (Których nie odwiedzili w I-szy piątek miesiąca).

15. Tygodnik "Idziemy" i "Gość Niedzielny" wyłożony jest na stoliku przy opłatkach