III Niedziela Adwentu - 14 grudnia 2008 r.

1. Wszystkie Bielanki zapraszamy na spotkanie w dniu dzisiejszym, 14 grudnia po Mszy Św. o godz. 11.00 do salki na plebani. W czasie tego spotkania omówione będą sprawy bieżące i przedświąteczne. Obecność obowiązkowa! Zapraszamy również do grona Bielanek dziewczynki, które pragną włączyć się do Liturgicznej Służby Ołtarza Dziewcząt.

2. Również dziś o godz. 12:30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji OJCZYZNY i NSZZ "SOLIDARNOŚĆ. Wcześniej - o godz.11:00 przed siedzibą policji przy ul. St. Kard. Wyszyńskiego odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej NSZZ "SOLIDARNOŚĆ", przemarsz do ronda przy ul. Budowlanej, nadanie rondu nazwy NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" i przemarsz do kościoła.

3. O godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek Włodzimierza Nachornego i Bogdana Loebla, w wykonaniu artystów scen polskich. Dokładniejsze informacje na afiszach przed kościołem.

4. Osoby, które w 2008 r. obchodziły swoje małżeńskie jubileusze /5, 10, 15 .../ i chciałyby wspólnie modlić się w Niedzielę św. Rodziny, tj. 28 grudnia na Mszy św. o godz.12:30, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o szybkie zgłoszenia - chodzi o zamówienie odpowiedniej ilości pamiątek.

5. W przyszłą niedzielę 21 grudnia na Mszy św. o godz.12:30 modlić się będziemy w intencji ks. Proboszcza z okazji imienin / 19 grudnia/. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i polecamy ks. Proboszcza modlitwom parafian.

6. Ks. Andrzej Żelazo, rekolekcjonista, serdecznie pozdrawia wszystkich parafian, gorąco dziękuje za złożone, wyjątkowo duże ofiary i informuje,że w ośrodkach będzie dopiero po 5 stycznia. Strona internetowa ośrodka ks. Andrzeja to: www.ddem.pl

7. Przypominamy również o KOSZU ADWENTOWYM, do którego można składać tylko w tym tygodniu dary serca. Dary można również przekazywać osobiście do zakrystii. Taca w czasie RORAT jest przeznaczona również na ten cel.

8. Tygodnik "Idziemy" i "Gość Niedzielny" wyłożony jest na stoliku przy opłatkach.