Niedziela Trójcy Świętej - 07 czerwca 2009 r.

1. Jak słyszeliśmy, dziś przed kościołem zbiórka ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkie zespoły parafialne.

3. O godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić swoje dzieci w najbliższym czasie.

4. W środę 10 czerwca o godz.19.00 spotkanie z siostrą Mileną wszystkich "sypaczek" sypiących kwiatki w czasie procesji w BOŻE CIAŁO.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.

• Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30., 8.00, 9.30., 11.00 /bez kazania/ i o godz.18.00.

• Po Mszy św. o godz.11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy - trasa jak w ubiegłym roku.

• Na zakończenie procesji, przy czwartym ołtarzu będzie odprawiona Msza św. Do udziału w procesji zapraszamy wiernych, wszystkie zespoły parafialne, a także dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. (w strojach komunijnych.)

6. W czasie oktawy Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła.

7. Wspólnota "Wiara i Światło" Alleluja kwestująca w ubiegłą niedzielę na wyjazd wakacyjny dla najuboższych członków wspólnoty zebrała 4802,68 i 1 Euro. Dziękujemy za życzliwość i wsparcie tej wspólnoty parafialnej. Jak zawsze na obozie będą polecać sprawy wszystkich darczyńców w modlitwie Bogu. Bóg zapłać.

8. W 10-tą rocznicę wizyty Jana Pawła II na terenie Diecezji Warszawsko - Praskiej, z inicjatywy Arcybiskupa Henryka Hosera, w niedzielę 14 czerwca, będziemy obchodzili DIECEZJALNY DZIEŃ PAPIESKI.

• Podczas Mszy świętych sprawowanych w parafiach naszej diecezji będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II i rozważać papieskie nauczanie pozostawione podczas jego pobytu pośród nas.

• Szczególnym akcentem Diecezjalnego Dnia Papieskiego będzie uczestnictwo rodzin w niedzielnej Mszy świętej w dniu 14 czerwca. Dopełnieniem rozważanych treści będzie uroczyste błogosławieństwo rodzin i pamiątka dla rodzin: błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa w formie dyplomu, dla danej Rodziny.

• Uroczysta Msza św. połączona z błogosławieństwem rodzin i wręczaniem dyplomów będzie odprawiona w naszej parafii 14 czerwca o godz. 16:00.

• Rodziny, które chciałyby otrzymać taki dyplom, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub w tygodniu do kancelarii parafialnej.

9. W przyszłą niedzielą taca na Mszach św. do południa przeznaczona będzie na budowę kościoła w Wólce Mińskiej. Homilie będzie głosił ks. Jerzy Danecki - proboszcz tej parafii.