XXI Niedziela Zwykła - 23 sierpnia 2009 r.

1. Dziś w Mrozach odbędą się diecezjalne dożynki.

Uroczystą Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony odprawi o godz. 11.30. Arcybiskup Henryk Hoser.

Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na atrakcyjną część artystyczną.

2. W środę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00.

3. Przypominamy, że Msza św. w intencji wszystkich, którzy włączyli się w przyjęcie pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę 30 sierpnia o godz. 12.30.

4. W przyszłą niedzielę w Wólce Mińskiej Mszą św. o godz.14:00 rozpocznie się 3 Piknik Rodzinny. Ks. Jerzy serdecznie zaprasza.

Dokładny plan pikniku wywieszony jest w gablotach ogłoszeniowych.

5. W dniu wczorajszym w naszej parafii rozpoczął miesięczną praktykę alumn V roku naszego seminarium Rafał Żabicki.

Kleryka Rafała polecamy modlitwom parafian i opiece Matki Bożej.

6. W dniach od 25 do 27 września /piątek, sobota i niedziela/ planowana jest 3 dniowa Pielgrzymka autokarowa do Wilna, Kowna, Trok.

Całkowity koszt : przejazd, 2 noclegi w Wilnie, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, wstępy, wynosi 470 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Dyrekcja Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim zaprasza absolwentów szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół średnich, a także osoby dorosłe do uzupełnienia swego wykształcenia. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym. Wykaz kierunków i dokładniejsze informacje w gablocie przed kościołem.

8. Dziś od godz. 17:00 przed Domem Kultury odbędzie się Koncert w ramach Letniego Festiwalu Orkiestr Dętych.

9. W przyszłą niedzielę od godz. 15:00 na terenie stadionu przy ul. Sportowej 1 odbędzie się Piknik Sportowo-Rekreacyjny, na który zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

10. Parafialny Zespół Caritas prosi o przynoszenie, w następną niedzielę tj. 30 sierpnia, fantów na organizowaną loterię, z okazji odpustu parafialnego. Mogą to być: przedmioty i produkty spożywcze. Także dar pracy: talon na wykonanie usługi - fryzjer, kosmetyczka czy naprawa AGD... zaproszenie na kolację, kawę z ciastkiem, pizzę czy karnet do siłowni... Każdy pomysł na wsparcie tego przedsięwzięcia się liczy, gdyż każdy los będzie wygrany.

Dochód z loterii zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

W kościele zostaną ustawione kosze, do których przyniesione fanty będzie można składać. Na plebanii, od godz. 8. do 18. będzie dyżurował Parafialny Zespół Caritas.

Dyżury pełnione są także w każdy piątek w godz. od 16. do 18.

W imieniu wszystkich, którym Zespół stara się pomóc składamy serdeczne Bóg Zapłać!

11. Informujemy, iż jutro o godz. 12:00 w naszym kościele odbędzie się Msza św. pogrzebowa siostry Kazimiery . Po Mszy św. ciało będzie przewiezione do Loretto. Będzie możliwość pojechania i powrotu do Mińska autokarem. Siostry Loretanki zapraszają do modlitwy w intencji zmarłej siostry już od godz. 11:00 w naszym kościele.

12. Informujemy, iż decyzją władz naszej diecezji ks. Konrad Hasior został zwolniony z obowiązków wikariusza w naszej parafii i mianowany wikariuszem w parafii M.B. Królowej Polski w Aninie. Natomiast Ks. Robert Mikusek mianowany wikariuszem parafii M.B. Nieustającej Pomocy w Warszawie.

Dziękując ks. Robertowi za 6 - letnią pracę, a Ks. Konradowi za 3 – letnią pracę wśród nas, życzymy obu księżom wielu łask, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowych placówkach. Dodatkowe podziękowania kierujemy do Ks. Roberta za Jego posługę w Mińskim Szpitalu wśród chorych i pracowników szpitala.