II Niedziela Adwentu - 06 grudnia 2009 r.

1. Dziś o godz. 11:00 będzie odprawiona Msza św. z okazji jubileuszu 25. lecia istnienia scholi parafialnej "Kropelki". Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy byli lub są obecnie związani ze scholą.

Z racji jubileuszu, dzieci i ich rodzice będą po każdej Mszy św. kwestowali na rozwój i potrzeby scholi.

2. Dziś z okazji I-szej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wewnątrz kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkie zespoły liturgiczne.

3. Dziś o godz.17.00 spotkanie dla chrzestnych i rodziców, których dzieci mają być chrzczone w najbliższym czasie.

4. W dniu dzisiejszym w całej Polsce przed kościołami odbywa się zbiórka do puszek w ramach pomocy katolikom na Wschodzie. Ze względu na jubileusz scholi parafialnej , zbiórka do puszek na ten cel będzie w przyszła niedzielę.

5. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny. Msze św. będą odprawione o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00.

Dodatkowo o godz.12:00 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa w tzw. "Godzinie Łaski" - czasie wskazanym przez Matkę Bożą.

Intencje na tę Mszę św. przyjmowane będą w zakrystii lub w poniedziałek w kancelarii.

We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ks. Proboszcz również nie będzie miał dyżuru.

6. Przypominamy, że przez cały Adwent RORATY w naszej świątyni odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.30. Następne Msze św. będą o godz. 7.30, 8.00 i 18.00.

7. Przypominamy również, że w związku z organizacją paczek bożonarodzeniowych dla osób potrzebujących pomocy, tradycyjnie w kościele ustawiony jest KOSZ ADWENTOWY, do którego można będzie składać dary serca. Dary można również przekazywać osobiście do zakrystii.

Taca w czasie RORAT przeznaczona jest na wsparcie najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

8. W przyszła niedzielę, 13 grudnia będziemy modlić się w intencji ofiar stanu wojennego w 28-tą rocznicę jego ogłoszenia.

9. Również w przyszła niedzielę w parafii rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które będą do środy włącznie. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach ogłoszeniowych.

10. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa, taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszego Warszawsko - Praskiego Seminarium Duchownego.

11. Osoby, które w 2009 r. obchodziły swoje małżeńskie jubileusze /5, 10, 15,.../ i chciałyby wspólnie modlić się w Niedzielę św. Rodziny, tj. 27 grudnia na Mszy św. o godz.12:30, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o szybkie zgłoszenia - chodzi o zamówienie odpowiedniej ilości pamiątek.

12. Przy wyjściu z kościoła, u sióstr można nabyć opłatki na wieczerzę wigilijną.

13. Osoba, która mówiła, że chce ofiarować choinkę do kościoła, proszona jest o zgłoszenie się do zakrystii. Gdyby ktoś planował wycinać choinkę obok swojego domu, również proszony jest o zgłoszenie się do zakrystii.