XII Niedziela Zwykła - 20 czerwca 2010r.

1. Dzisiaj w Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej odbędzie się Piknik Rodzinny. O godz. 14.00 Msza św. w murach Kościoła, o godz. 15.00 Aukcja, Loteria Fantowa (atrakcyjne nagrody, każdy los wygrywa), Biała Niedziela (konsultacje z lekarzami, badanie ciśnienia, badanie cukru, spirometria), Atrakcje kulinarne, motoryzacyjne i wiele innych (więcej szczegółów na plakatach). Zaprasza Proboszcz Ks. Jerzy Danecki i Parafianie.

2. Również dzisiaj o godz.17.00 na plebanii Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci planowanym w najbliższym czasie.

3. W dwa najbliższe wtorki Ks. Proboszcz nie będzie miał dyżuru w kancelarii parafialnej.

4. W czwartek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. O godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa - intencje prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

5. W piątek 25 czerwca kończy się Rok Szkolny. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 rano przedstawicieli wszystkich szkół z naszej parafii z pocztami sztandarowymi: dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Niech to będzie nasze wspólne dziękczynienie Bogu za rok pracy szkolnej.

6. W sobotę 26 czerwca dla całej Służby Liturgicznej: Ministrantów, Lektorów, Bielanek, Scholanek i Sypaczek zostanie odprawiona o godz. 16.00 Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji. Po Mszy św. impreza dla nich w salkach na plebanii. Na uczestników czeka moc atrakcji.

7. W przyszłą niedzielę 27 czerwca na rozpoczęcie okresu wakacyjno-urlopowego, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Jak co roku, do poświęcenia ustawiamy się przy bramie od strony ul. Ogrodowej w kierunku ul. Warszawskiej.

8. Również w przyszłą niedzielę Ks. Jerzy Danecki będzie głosił u nas kazania, zaś taca będzie przeznaczona na budowę kościoła w Wólce Mińskiej.

9. Wspólnota „Wiara i Światło" kwestująca w ubiegłą niedzielę na wyjazd wakacyjny dla najuboższych członków wspólnoty zebrała 6015,- zł. Dziękujemy za życzliwość i wsparcie tej Wspólnoty parafialnej. Jak zawsze na obozie będą polecać Bogu w modlitwie sprawy wszystkich Darczyńców. Bóg zapłać.

10. Dziś po każdej Mszy św. Harcerze będą zbierać do puszek ofiary na dofinansowanie obozu wakacyjnego. Pamiętajmy, że dla wielu młodych z powodu trudnej sytuacji materialnej wakacyjny wyjazd pozostałby tylko marzeniem, gdyby nie życzliwość i pomoc ludzi dobrej woli. Podczas wakacji młodzi ludzie nie tylko wypoczywają, ale też zwiedzają ciekawe miejsca, odkrywają swoje talenty i uzdolnienia. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.00.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. (Do południa można kupić w kiosku, po południu u ministrantów przed kościołem)